Verslas

Seimo opozicinių frakcijų pranešimas: „Seimo opozicija ragina svarstyti rezoliucijos projektą dėl smulkiojo verslo diskriminacijos“

2020 m. gruodžio 18 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo opozicinės frakcijos vieningai reikalauja nedelsiant svarstyti rezoliucijos projektą dėl smulkiojo verslo diskriminacijos vengimo, valdant pandemiją. Rezoliucija, kurią pasirašė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Darbo partijos frakcijų atstovai, siekiama nedelsiant persvarstyti ribojimų smulkiajam verslui pagrįstumą.

Seimo opozicija taip pat ragina valdančiuosius atsižvelgti į jau pasiteisinusius sprendimus Lietuvoje ir užsienyje, užtikrinančius saugią smulkaus verslo vykdomą prekybą ir paslaugas, bei siūlo nedelsiant panaikinti diskriminacinius ribojimus, taikomus smulkiajam verslui ir turgavietėms. Rezoliucijoje „Dėl smulkaus verslo diskriminacijos, valdant COVID-19 pandemiją, vengimo“ taip pat prašoma įvertinti galimybes vykdyti ir kitą prekybą bei paslaugų teikimą lauke, kai užtikrinami visi būtini saugumo reikalavimai.

Opozicijos teigimu, pastarieji Vyriausybės sprendimai dėl pandemijos suvaldymo diskriminuoja smulkiuosius verslininkus didžiųjų prekybos tinklų atžvilgiu. Pastariesiems ir toliau leidžiama prekiauti ne tik būtiniausiomis prekėmis, tuo tarpu analogiškas prekes parduodančių smulkiųjų verslininkų veikla yra uždrausta.

Valdančiųjų blaškymąsi posėdžių salėje atspindi tolygiai pasiskirstę parlamentarų balsai, svarstant šios rezoliucijos įtraukimą į posėdžio darbotvarkę. Deja, antruoju balsavimu valdantieji užblokavo teisę išgirsti mažuosius, taip atimdami galimybę būti išgirstiems tūkstančiams staiga uždarytų smulkiųjų verslų.

Nors ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad valdantieji siekia visų susitelkimo kovoje su COVID-19, panašu, jog valdančioji dauguma nori girdėti tik save.

Seimo pozicija renka 47 parašus ir sieks rezoliucijos svarstymo antradienio, gruodžio 22 d., posėdyje.  

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą