Verslas

Bendrovė „Mogo Finance“ skelbia trijų ketvirčių rezultatus: pasiektas rekordinis EBITDA lygis

Automobilių finansavimo ir finansinių technologijų bendrovė „Mogo Finance“ paskelbė devynių mėnesių veiklos finansinius rezultatus. Per 2020 m. devynerių mėnesių laikotarpį bendrovė pasiekė rekordinį EBITDA lygį, kuris padidėjo 8,3 proc. ir išaugo iki 24,7 mln. eurų. Įmonių grupės pardavimai visiškai atsigavo, o pajamos sparčiai augo iki 64,9 mln. eurų ir padidėjo 16,3 proc.

„Džiaugiuosi, kad „Mogo Finance“ pavyko sėkmingai atlaikyti Covid-19 pandemijos mestą iššūkį ir tai atspindi šių metų trečiojo ketvirčio rezultatai. Mes sklandžiai perėjome į tai, kas dabar vadinama „nauja norma“, sukurdami efektyvesnę, produktyvesnę ir taupesnę organizacinę struktūrą. Istoriškai didžiausias EBITDA, kuriam didžiausią indėlį padarė trečiasis ketvirtis, įrodo, kad grupės orientacija į finansinių technologijų sektorių yra teisinga ir tvari ilgalaikėje perspektyvoje“, – sako Modestas Sudnius, „Mogo Finance“ generalinis direktorius.

Pasak įmonių grupės vadovo, „Mogo Finance“ taip pat optimizavo savo portfelį – išlaikius automobilių lizingą kaip pagrindinę bendrovės veiklą, šiemet atlikti strateginiai trijų išsivysčiusių FinTech sektoriaus įmonių įsigijimai, kurie jau dabar prisideda prie sėkmingų bendrovės rezultatų. Besivystančiose šalyse, kuriose veikia grupės įmonės, daugiau nei dvigubai padidėjo pajamas generuojančių paskolų dalis, teikiant su verslu susijusias paskolas savarankiškai dirbantiems klientams.

„Portfelio diversifikavimas leidžia mums išplėsti verslo operacijas, sutelkiant dėmesį į didesnio pelningumo rinkas, turinčias didžiausią pelningo augimo potencialą ir kartu tapti efektyvesne organizacija, orientuota į pažangų kapitalo paskirstymą“, – pabrėžia M. Sudnius.

2012 m. įkurta „Mogo Finance“, kurios būstinė yra Rygoje, Latvijoje, savo veiklą keturiolikoje valstybių įvairiuose pasaulio regionuose – Baltijos šalyse Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europos valstybėse, Artimuosiuose Rytuose, Kaukaze ir Centrinėje Azijoje bei Rytų Afrikoje.

„Iš vietinio Baltijos regiono verslo subjekto išaugome į tarptautinę finansinių technologijų grupę, turinčią plačią investuotojų bendruomenę. Nepaisant to, kad tampame tarptautinio lygio verslo žaidėju, organizacijos viduje mes vis dar išlaikome ir puoselėjame startuolišką kultūrą, palaikydami glaudų ryšį su klientais ir suteikdami geriausias darbo sąlygas savo darbuotojams visose 14 šalių, kuriose vykdome veiklą.“, – sako „Mogo Finance“ vadovas.

M. Sudnius pažymi, kad Baltijos šalys visada buvo „Mogo Finance“ pagrindinės rinkos, tad nenuostabu, kad bendrovės veiklai Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje visuomet buvo skiriamas didžiausias dėmesys, be to ir dauguma „Mogo“ investuotojų įsikūrę šiame regione. Tai įrodo ir rezultatai minėtose valstybėse – „Mogo Finance“ grupės įmonės, veikiančios Baltijos šalyse per 2020 m. devynių mėnesių laikotarpį pasiekė 9 mln. EUR konsoliduoto grynojo pelno.

Siekiant finansuoti subalansuotą įmonės plėtrą ilgalaikėje perspektyvoje, „Mogo Finance“ Latvijos filialas AS „mogo“ 2014 metais užbaigė pirmąją obligacijų emisiją „NASDAQ“ Baltijos reguliuojamoje rinkoje ir taip pritraukė 20 mln. eurų viešųjų investicijų. Siekiant paįvairinti tvaraus finansavimo pobūdį, Latvijos įmonė AS „mogo“ 2017 m. užregistravo antrąją 10 mln. eurų vertės obligacijų emisiją Baltijos „NASDAQ First North“ alternatyvioje rinkoje.

Iki šiol „Mogo Finance Group“ yra suteikusi daugiau kaip 585 mln. eurų vertės užtikrintų paskolų, o grynasis paskolų ir automobilių nuomos portfelis viršijo 192 mln. eurų. Finansinėmis technologijomis grįstą savo veiklos strategiją grupė įgyvendina per savo platų, daugiau nei 2 000 partnerių apimantį prekybos vietų ir filialų tinklą bei veiklos vykdymą internetu.

Pranešimą paskelbė: Antanas Martusevičius, UAB Augti

Parašykite komentarą