Įvairenybės

Seimo nario Virgilijaus Aleknos pranešimas: „Ginklą laikantiems šauliams – mažiau biurokratinių procedūrų“

2022 m. kovo 24 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

  

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Virgilijus Alekna kartu su Seimo nariu Jonu Jaručiu siūlo, kad Lietuvos šauliai ir kariai savanoriai leidimus A kategorijos ginklams privalėtų pratęsti ne kas 2 metus, o kas penkerius.

„Visa patikra užtrunka laiko, o žmonių apsunkinti nesinori. Šauliai ir kariai savanoriai moka elgtis su ginklu, o pačios jų organizacijos turi ir savo patikros būdų, gerą vidinį filtrą. Manau, neturėtume abejoti jų reputacija“, – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete trečiadienį sakė Virgilijus Alekna.

Tiesa, parlamentarų siūloma Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisa numato, kad „šaulio tarnybai ar profesinės karo tarnybos kario, kario savanorio ir kito savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kario individualiems praktiniams įgūdžiams tobulinti“ išdavus tokį ginklą pirmą kartą, pirmasis patikrinimas vis dėlto turėtų įvykti po dvejų metų. Vėliau užtektų leidimą pratęsti kas 5 metus.

„Dabar žemesnės kategorijos ginklams, pavyzdžiui, pistoletams galioja toks 5 metų reikalavimas. Jeigu žmogus turi ne vieną ginklą, jam nereikėtų nuolat partęsinėti leidimą už kiekvieną ginklą“, – atkreipia dėmesį Seimo narys.

Dėl biurokratines procedūras šauliams ir kariams savanoriams palengvinančios pataisos Seimas spręs ketvirtadienį.

Pranešimą paskelbė: Valdas Sinkevičius, LRS kanceliarijos Seimo ryšių su visuomene skyrius

Parašykite komentarą