Politika ir teisė

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seime pateikti siūlymai, leisiantys užtikrinti želdynų ir želdinių išsaugojimą“

2021 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Eugenijus Sabutis įregistravo įstatymo projektą, kuriuo nustatoma, kad savivaldybių teritorijoje esančių želdynų ir želdinių apsauga taptų ne savarankiškoji, o valstybės deleguota savivaldos funkcija.

Tokį teisės aktų pakeitimą pateikęs Seimo narys pabrėžia, kad artimiausiu metu greičiausiai bus priimtas visiškai naujos redakcijos Želdynų įstatymas, kuris sukurs didžiulę finansinę naštą savivaldybėms užtikrinti jų teritorijoje esančių želdynų ir želdinių priežiūrą, tvarkymą ir inventorizavimą.

„Suprantu įstatymo reikalingumą, visuomenė jo laukia, tačiau tam, kad įsigaliosiančios pataisos būtų sklandžiai vykdomos, būtina numatyti tinkamą valstybės biudžeto lėšų poreikį ir aiškius finansavimo mechanizmus. Savivaldybės negali būti paliktos vienos, Vyriausybė turi turėti prievolę finansiškai prisidėti prie želdynų ir želdinių priežiūros ir išsaugojimo.  Mano siūlomas projektas leistų savivaldai tikėtis tinkamo finansavimo tokio svarbaus įstatymo įgyvendinimui“, – sakė E. Sabutis.

Parlamentarui susidarė įspūdis, kad naujas Želdynų įstatymas yra stumiamas „buldozeriu“. Einama lengviausiu keliu – visa atsakomybė „iš Vilniaus“ permetama savivaldybėms, į kurių nuomonę visiškai neįsiklausoma.

„Įstatymas nebuvo derinamas su Lietuvos savivaldybių asociacija, kuri net neturėjo galimybės teikti savo pastabas ir pasiūlymus. Želdynų įstatyme visiškai neatsispindi savivaldybių nuomonė, nors naujas teisinis reglamentavimas tiesiogiai susijęs su jų veikla“, – teigė Seimo narys.

Parlamentaro įregistruotas įstatymo projektas numato, kad savivaldybės teritorijoje esančių želdynų, želdinių apsauga, tvarkymas ir kūrimas, inventorizacijos, apskaitos ir matavimai taptų viena iš savivaldos funkcijų, deleguotų valstybės. Toks pakeitimas leistų numatyti tinkamą valstybės finansavimą, nes savivaldybės nebus pajėgios savarankiškai įgyvendinti Želdynų įstatyme numatytų reikalavimų.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą