Politika ir teisė

Vyriausybės kancleris: „Kviečiu vystyti Lietuvos ir Egipto verslo ryšius“

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis susitiko su Egipto užsienio reikalų ministru Samehu Hassanu Shoukry ir aptarė dvišalio politinio bei ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas.

Susitikimo pradžioje Vyriausybės kancleris perdavė Egipto premjero padėką už rodomą dėmesį Lietuvai ir pasidžiaugė, kad pastaraisiais metais aktyvėja dvišalis bendradarbiavimas, siekiama aktyvinti politinį ir ekonominį dialogą.

Pasak A. Stončaičio, labai svarbu, kad šiandien vyksta Jungtinio ekonominio, technologinio ir mokslinio bendradarbiavimo komisijos posėdis. Viliamasi, kad pasirašytas Lietuvos ir Egipto susitarimas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje suteiks naują postūmį šalių bendradarbiavimui.

Lietuva Egipte yra sėkmingai įgyvendinusi du „Dvynių“ projektus nekilnojamojo turto mokesčių ir konkurencijos srityse. Pabrėžta, kad Lietuva pasirengusi ir toliau dalytis sukaupta institucinių reformų įgyvendinimo bei administracinių gebėjimų stiprinimo patirtimi.

„Prieš 18 metų mes pirmieji iš Baltijos valstybių įsteigėme ambasadą Kaire. Kviečiame Egiptą atidaryti ambasadą Vilniuje. Tai suaktyvintų dvišalius santykius ir užtikrintų geresnį Egipto atstovavimą Baltijos regione“, – sakė Vyriausybės kancleris.

Egiptas yra svarbus Lietuvos prekybos partneris, todėl ateityje bus ieškoma būdų ne tik didinti prekybos apyvartą, bet ir diversifikuoti prekybos struktūrą. Perspektyviausios bendradarbiavimo sritys – prekyba žemės ūkio ir maisto produktais, atsinaujinančios energetikos ir aplinkos apsaugos projektai, bendradarbiavimas IT, aukštųjų technologijų ir inovacijų srityse.

Vyriausybės kancleris pakvietė Egipto verslo bendruomenę aktyviau dalyvauti kuriant bendrus projektus su Lietuvos verslo partneriais – skatinti verslo misijas, dalyvavimą tarptautinėse prekybos parodose.

Pabrėžta, kad Egiptas – viena iš patraukliausių Lietuvos turizmo krypčių, ypač šaltuoju laikotarpiu, kita vertus, tikimasi, kad augs ir Lietuvą aplankančių Egipto turistų skaičius. Lietuva yra patraukli šalis užsienio turistams, teikianti kokybiškas, saugias ir ekonomiškas paslaugas.

Susitikime taip pat aptarta politinė ir saugumo padėtis Artimųjų Rytų ir Afrikos regionuose.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

Parašykite komentarą