Teisėsauga, kriminalai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: parlamentaras kreipėsi į vidaus reikalų ministrę dėl aktyvesnio Viešosios saugumo tarnybos panaudojimo

2020 m. balandžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kupčinskas kreipėsi į vidaus reikalų ministrę, ragindamas nedelsiant pasitelkti Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnus aktyviai veiklai ekstremalios situacijos metu, ypač regionuose, kur trūksta viešosios tvarkos pareigūnų.

„Paskelbtos ekstremalios situacijos metu matome aktyviai patruliuojančius policijos pareigūnus, karius, šaulius ir savanorius. Ypač žavi šaulių pasiaukojimas ir solidarumas, kurie tarnybą atlieka be jokio užmokesčio, vien iš pareigos savo valstybei. Tačiau neteko matyti, kad būtų aktyviai pasitelkiamos VST pajėgos, ypač blokuojant miestus šventinio savaitgalio metu. VST interneto puslapyje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskutinės naujienos susijusios tik su sveikinimais, kai kitos valstybės struktūros aktyviai komunikuoja apie savo veiklą kasdien ekstremalios padėties laiku. O juk vienas iš VST pagrindinių tikslų – užtikrinti visuomenės saugumą ypatingų ir ekstremalių situacijų metu, užtikrinti svarbių valstybės objektų apsaugą ir padėti policijos pareigūnams ekstremalios situacijos metu bei kitos. Stebime ir kaimynų lenkų situaciją, kur matome, kad yra pasitelktos visos statutinės tarnybos viešajai tvarkai miestuose ir regionuose palaikyti“, – teigia A. Kupčinskas.

Seimo nario A. Kupčinsko nuomone, akivaizdu, kad vien policijos ir šaulių pajėgų neužtenka, pranešama apie įvykius regionuose, kur atskiri asmenys nesilaiko saviizoliacijos ar net pabrėžtinai netinkamai elgiasi viešosiose erdvėse, nereaguodami į gyventojų ar kaimynų perspėjimus. Vietos savivaldos atstovai įspėja, kad būtent nuo regionų centrų nutolusiose gyvenvietėse trūksta viešosios tvarkos tvarkdarių, kurie užtikrintų viešąją tvarką ir stebėtų, jog visi gyventojai laikytųsi nustatytų reikalavimų paskelbtos ekstremalios padėties laiku.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą