Politika ir teisė

Vilniuje atidarytas Islandijos Respublikos konsulatas

Vakar Vilniuje atidarytas Islandijos Respublikos konsulatas. Garbės konsulu paskirtas verslininkas, dr. Dalius Radis.

Islandijos Respublikos konsulato atidarymo iškilmėse dalyvavęs prof. Vytautas Landsbergis sveikinimo kalboje pabrėžė, jog Islandijos Respublika yra kaip tikras nuoširdus draugas – suprantantis, palaikantis, būnantis kartu net ir pačiais sunkiausiais momentais. Profesorius prisiminė laikus, kuomet Lietuvos Nepriklausomybė atrodė mažai tikėtina ir tik vienetai ryžosi stoti Lietuvos pusėn. Pirmasis oficialiai palaikęs Lietuvos išstojimo iš Sovietų Sąjungos klausimą buvo tuometinis Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hannibalssonas. Sulaukęs plataus visuomenės palaikymo, Islandijos diplomatas ir politikas pasiekė tikslą – 1991-ųjų vasario 11 d. Islandija tapo pirmąja valstybe, pripažinusia atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę.

Islandijos garbės konsulas dr. Dalius Radis pripažino, kad jam didelė garbė eiti šias pareigas, tačiau kartu ir didelė atsakomybė.

„Tarp svarbių Islandijos Respublikos konsulato Vilniuje tikslų, aš matau Islandijos ir Lietuvos verslo sektoriaus bendradarbiavimo plėtrą. Norėčiau Lietuvą matyti kaip pirmąją, geidžiausią užsienio, ES rinką, kurioje Islandijos verslas norėtų išbandyti kuriamas ir vystomas novatoriškas idėjas bei produktus. Manau, kad konsulato vieta šioje dinamiškoje Vilniaus dalyje, kuri gali pasigirti didele įvairių aukštųjų technologijų kompanijų, verslo organizacijų, kūrybingų ir intelektualių žmonių koncentracija, puikiai atitinka šią viziją. Norėčiau, kad šis konsulatas ir posėdžių salė „Islandija“, būtų vieta, kurioje būtų plėtojami Islandijos ir Lietuvos komerciniai, ekonominiai, kultūriniai ir moksliniai ryšiai.“ – kalbėjo Islandijos garbės konsulas dr. Dalius Radis.

Islandijos Respublikos konsulatas duris atvėrė Visorių informacinių technologijų parke, kur teikiamos inovacijų, finansų, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros konsultacijos inovatyvioms įmonėms, organizuojamos inovacijų dirbtuvės, kurios padeda įmonėms gauti įžvalgų inicijuojant ir kuriant naujus produktus ar paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Miglė Rinkevičienė, Islandijos konsulatas Lietuvoje

Parašykite komentarą