Politika ir teisė

Šiaurės ir Baltijos valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas perkeltas į virtualiąją erdvę

2020 m. balandžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos keliamų grėsmių, NB8 valstybių parlamentų pirmininkų susitikimas įvyko nuotoliniu būdu, surengiant vaizdo skambučių konferenciją.

Šiandien, balandžio 16 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis dalyvavo vaizdo konferencijoje su NB8 valstybių parlamentų pirmininkais. Susitikimas buvo planuotas gegužės 19 d. Helsinkyje, tačiau dėl COVID-19 infekcijos keliamos grėsmės NB8 parlamentų pirmininkų konferenciją pasiūlyta perkelti į virtualią erdvę.

Konferencijoje, kuriai pirmininkavo Suomijos parlamento Pirmininkas Matis Vanhanenas (Matti Vanhanen), valstybių parlamentų vadovai aptarė priemones, kurių imtasi kovojant su COVID-19 infekcijos plitimu.

„Kai kuriems nesklandumams, tokiems kaip piliečių grįžimas iš užsienio, reikėjo kaimynų geranoriškumo ir pagalbos. Labai vertiname, kad su šiuo iššūkiu dorojomės drauge ir vieningai“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pokalbio metu Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Islandijos parlamentų vadovai bendrai sutarė, kad atsakas į COVID-19 pandemiją būtų grįstas žmogaus teisėmis, apsaugant laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinant netrikdomą prieigą prie informacijos.

Aukščiausi valstybių pareigūnai pritarė, kad Šiaurės ir Baltijos regionas tvariu ekonomikos augimu galėtų tapti sėkmės pavyzdžiu po krizės pasikeitusioje Europoje, todėl reikia veikti vieningai ir naudoti tiek nacionalinius, tiek Europos Sąjungos finansinius instrumentus ir politinius resursus.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Rekomenduojame
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą