Politika ir teisė

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Algirdo Syso pranešimas: „Turime padaryti daugiau, negu įmanoma, kad košmaras Baltarusijoje baigtųsi“

2021 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien Seime surengtoje spaudos konferencijoje parlamentarai Algirdas Sysas ir Emanuelis Zingeris nuotoliu susitiko su Baltarusijos politinio kalinio Romano Protasevičiaus tėvais.

Politikai išreiškė tvirtą paramą diktatoriaus represijas kenčiantiems kaimyninės šalies žmonėms ir užuojautą R. Protasevičiaus tėvams, kamuojamiems nežinios ir skausmo dėl jų suimto ir kankinamo sūnaus Romano ir jo draugės Sofijos Sapegos tolesnio likimo.

A. Sysas kalbėjo ir apie jau metus kalinamą ir kankinamą Baltarusijos socialdemokratų lyderį Mykolą Statkevičių, kuris buvo suimtas Lukašenkai suklastojus savo pergalę rinkimuose.

Socialdemokratų seniūnas išreiškė viltį, kad Lukašenkos diktatūros agonija netruks ilgai. Jis taip pat pasmerkė nuovoką praradusio diktatoriaus veiksmus, įskaitant visą pasaulį šokiravusį lėktuvo užgrobimą prie Vilniaus.

R. Protasevičiaus tėvai kreipėsi į viso pasaulio geros valios žmones prašydami pagalbos išlaisvinant jų sūnų Romaną. Valstybinės propagandos priemonės Baltarusijoje šiuo metu įsuko Romano juodinimo kampaniją. Jo tėvai yra priversti kęsti nuolatinį psichologinį terorą, įskaitant kalbas apie Romanui gresiančią mirties bausmę.

Spaudos konferencijos metu į R. Protasevičiaus tėvus kreipėsi ir iškili Baltarusijos žmogaus teisių gynėja Olga Karač. Jos įsitikinimu, dabar, kai pasaulis nenustoja baisėtis Lukašenkos brutalumu, režimas yra suinteresuotas, kad R. Protasevičiui nieko neatsitiktų: „Režimui jis reikalingas gyvas.“ O. Karač paragino Romano šeimą, visus Baltarusijos žmones „stoti į fronto liniją“ ir gyva grandine apginti laisvę.

Kreipdamasis į R. Protasevičiaus tėvus, A. Sysas išreiškė ryžtą daryti viską, kas įmanoma, – ir daugiau, – kad košmaras kaimyninėje šalyje baigtųsi ir baltarusiai galėtų kurti savo nepriklausomą gyvenimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą