Teisėsauga, kriminalai

Seimo komisija toliau domėsis, ar pakankamai kontroliuojamas asmenų sekimas?

2021 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Gruodžio 8 d. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) direktorius Antonis Mikulskis, dalyvaujant Generalinės prokurorės pavaduotojui Gintui Ivanauskui, Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisiją supažindino su Kriminalinės žvalgybos įstatymo 15 straipsnio taikymo ypatumais FNTT.

A. Mikulskis pažymėjo, kad nors sekimą FNTT vykdo tik išimtinais atvejais, šis instrumentas duoda gerus rezultatus ir leidžia efektyviau atskleisti nusikalstamas veikas, kuriomis daroma didelė žala Lietuvos finansams. Kalbėdamas apie Kriminalinės žvalgybos vidaus kontrolę, A. Mikulskis paaiškino, kad kiekvienas sprendimas taikyti kriminalinę žvalgybą yra derinamas su FNTT vadovu, ir tik vadovas sprendžia, ar tikslinga vykdyti kriminalinę žvalgybą vienu ar kitu atveju, o jeigu nusprendžiama taikyti kriminalinę žvalgybą, – kontroliuoja jos teisėtumą.

A. Mikulskis patikino, kad kriminalinę žvalgybą vykdančių FNTT pareigūnų profesionalumas nekelia abejonių, nes pareigūnai nuolat kelia savo kvalifikaciją ir tobulina profesinius įgūdžius, o sekimą vykdo tik pareigūnai, baigę specialius mokymus. „Tikriausiai tuo galima būtų paaiškinti ir tai, kad dar nėra gauta asmenų, kuriems buvo taikyta kriminalinė žvalgyba, skundų dėl galimai pažeistų jų teisių. Taip pat nebūta ir atvejų, kai reikėjo informuoti asmenis apie jų atžvilgiu kriminalinės žvalgybos metu padarytus pažeidimus…“ , – kalbėjo FNTT direktorius.

Minėto įstatymo 15 straipsnyje nustatyta, kad „sekimą iki trijų dienų leidžiama atlikti sankcionavus kriminalinės žvalgybos subjekto vadovui ar įgaliotam vadovo pavaduotojui kriminalinės žvalgybos pagrindinių institucijų nustatyta tvarka, o nustačius, kad kriminalinės žvalgybos metu buvo pažeistos žmogaus teisės ir laisvės, kriminalinės žvalgybos pagrindinės institucijos vadovas privalo informuoti asmenį apie jo atžvilgiu kriminalinės žvalgybos metu padarytus pažeidimus.

Posėdžio pabaigoje Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis pasiūlė dar šį mėnesį aptarti komisijoje turimus duomenis apie šio straipsnio vykdymą kai kuriuose kriminalinės žvalgybos subjektuose, o susitikimus su Lietuvos kriminalistais organizuoti nuolat.

Daugiau informacijos:

Komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis, tel. (8 5) 239 6636

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėjas

Alfredas Veleckis, tel. (8 5) 239 6816, el. p. alfredas.veleckis@lrs.lt.veleckis@lrs.lt

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą