Politika ir teisė

Seimo delegacija Ankaroje ir Stambule susitiks su Turkijos parlamentarais

2021 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 Lapkričio 30–gruodžio 3 dienomis Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Tarpparlamentinių ryšių su Turkijos Respublika grupės pirmininkas Kazys Starkevičius ir šios grupės vadovo pavaduotojas Gintautas Paluckas vyks į Turkiją, kur dalyvaus susitikimuose su Turkijos Respublikos parlamento nariais ir kitais valdžios atstovais.

Seimo delegacija Ankaroje susitiks su Turkijos Didžiojo Nacionalinio Medžliso Užsienio reikalų, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų, Turkijos ir Lietuvos tarpparlamentinės draugystės grupės vadovais ir nariais. Planuojamas susitikimas su Turkijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Faruk‘u Kaymakci‘u.

Po susitikimo su Turkijos Prezidento patarėju užsienio politikos klausimais Lietuvos parlamentarai išvyks į Stambulą. Čia numatomi susitikimai su Stambulo savivaldybės atstovu, projekto „EU4 Energy Transition: Covenant of Mayors in the Western Balkans and Turkey“ vadove Daiva Matoniene ir Lietuvos garbės konsulu Stambule Sarper‘iu Cengiz‘u.

Šių susitikimų metu bus kalbama apie Lietuvos ir Turkijos parlamentų bendradarbiavimą bei abiejų šalių pozicijas užsienio reikalų klausimais.

„Neturėtume pamiršti, kad Turkijos ambasada Vilniuje buvo viena pirmųjų po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Šios svarbios NATO sąjungininkės parama mūsų saugumui, taip pat kitų Lietuvos strateginių sąjungininkų rytuose saugumui, kaip ir parama kovojant su Lukašenkos režimo nusikalstama hibridine ataka migrantais, yra neįkainuojama“, – pabrėžia Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis.

Seimo delegacija į šią komandiruotę vyksta Turkijos Didžiojo Nacionalinio Medžliso Užsienio reikalų komiteto pirmininko kvietimu.

Pranešimą paskelbė: Rimas Rudaitis, Lietuvos Respublikos Seimas

Parašykite komentarą