Politika ir teisė

Advokatas – kada reikia jo paslaugų?

Gyvenime gali pasitaikyti įvairiausių situacijų, kartais ir labai nemalonių. Paprastai intuityviai jaučiame, kad atsidūrėme nepatogioje ir pavojingoje situacijoje, kur reikėtų advokato. Kartais apie tai įspėja ir aplinkiniai ar artimieji. Net jei stipriai abejojate, verčiau pasiskambinti advokatui ir pasiteirauti ar jo pagalba jums praverstų, ar galite susitvarkyti patys. Taip sakant, verčiau pasisaugoti, nei gailėtis.

Kalbant apie advokatus ir teisininkus, svarbu pabrėžti, jog advokatai reikalingi ne vien situacijose, kuomet gresia baudžiamoji atsakomybė, pavyzdžiui, sukėlėte avariją, kurios metu buvo sužeistų ar žuvusiųjų. Advokato konsultacija ir jūsų atstovavimas reikalingas sprendžiant verslo reikalus, sudarant sutartis, nutraukiant santuoką ir pan. Kaip minėjome, situacijų būna pačių įvairiausių.

Geriausia kreiptis į advokatą, kol dar nėra problemos

Vienas iš svarbiausių patarimų, kurį duos bet kuris teisininkas ir advokatas, yra tai, jog kreiptis reikia dar prieš iškylant problemai. Turite pasitikėti advokatu ir kreiptis tuomet, kai sudarote sutartį, o ne tada kai sutarties sąlygos nevykdomos ir jau reikia spręsti ginčus teismuose. Patyrusių advokato darbas yra numatyti visas galimas problemas ir klientą nukreipti ta linkme, kur bus mažiausiai nuostolių ir praradimų.

Advokato paslaugos gali būti palygintos su gydytojo. O gydytojai visada sako,jog geriausiai gydo prevencija. Kuomet užbėgate problemai (ligai) už akių, tuomet esate geriausios savo formos.

Kada kreiptis į advokatą?

Išskyrėme kelias situacijas, kuomet turėtumėte kreiptis į advokatą ir gauti profesionalią pagalbą sprendžiant teisines problemas.

Patirta turtinė arba neturtinė žala

Nuostoliai privalo būti atlyginti, jei jie patirti dėl kito asmens kaltės. Tačiau dažnai žmonės nežino kaip. Kreipiantis į advokatą, sulauksite konsultacijos ir pagalbos suprasti teismų sistemą ir nuspręsti kokių veiksmų imtis.

Žalos gali būti įvairios. Neturtine žala laikomas sveikatos sutrikdymas (fizinis arba psichologinis). Turtinė žala yra laikoma, kai sugadinamas materialus turtas (nekilnojamas turtas, automobilis, daiktai) arba įvyksta jų vagystė.

Nesvarbu, kokią žalą patyrėte, advokatas padės įvertinti įvykių aplinkybes (kas dalyvavo, kaip ir kada įvykis įvyko) bei atstovauti jūsų interesus jei to prireiks.

Autoįvykis

Yra daugybė situacijų, kuomet autoįvykis, kuriame dalyvauja automobiliai arba automobiliai ir pėstieji, nėra suprantamas kaip vienos pusės kaltė. Dažnai abi pusės jaučiasi kaltos ir tuomet ginčas persikelia į teismą, nes nebeužtenka užpildyti įvykio deklaracijos. Tokioje situacijoje, advokato paslaugos yra būtinos.

Skolos išieškojimas

Kuomet skolininkai delsia arba atsisako padengti skolą, išieškojimas persikelia į teismą. Skolų išieškojimas vyksta ikiteisminio proceso metu arba teisminio proceso metu. Proceso metu rekomenduojama turėti advokatą,kuris parengtų teismo prašomus dokumentus, nes  skolos priteisimas turi būti koordinuojamas.

Nuostolių padengimas

Skola yra visiems suprantama sąvoka. Tuo tarpu nuostoliai dėl įsipareigojimų nevykdymo yra kartais sunkiau apčiuopiami. Pavyzdžiui, dėl verslo partnerio nevykdomų įsipareigojimų jūsų įmonė negali tęsti veiklos ir gauti pajamų. Jei ikiteisminiai susitarimai nepadėjo išspręsto tokio tipo problemos, advokatas padės parengti dokumentus ir atstovaus teismo proceso metu.

Ir pabaigai, tai tik dalis situacijų, kuriose reikalingas advokatas. Kaip minėjome, gyvenimas nenuspėjamas, todėl prireikus, būtinai kreipkitės į specialistą, konsultuokitės ir išvengsite problemų sprendimo teismuose.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą