Teisėsauga, kriminalai

Seimo Antikorupcijos komisijos inicijuotame vertinime nustatyti įstatymo pažeidimai: prašoma  įvertinti atsakingų Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų veiksmus ir spręsti dėl jų atsakomybės

2021 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Rugsėjo mėnesį Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis inicijavo Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimą dėl žurnalistiniuose tyrimuose paviešintos informacijos dėl galimų sisteminių Vilniaus miesto savivaldybės vadovų, darbuotojų, jų artimųjų bei draugų galimo piktnaudžiavimo vykdant savivaldybės viešuosius pirkimus. Po šio klausimo svarstymo komisija nusprendė vykdyti parlamentinę kontrolę ir prašyti Viešųjų pirkimų tarnybos įvertinti visus žurnalistiniuose tyrimuose paviešintus Vilniaus miesto savivaldybės vykdytus pirkimus.

Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – Tarnyba), atlikusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vykdyto projekto konkurso („Mokslo paskirties pastato (gimnazijos), Tolminkiemio g., Vilniuje architektūrinės idėjos projektinis pasiūlymas“) ir jo pagrindu sudarytos sutarties vertinimą, nustatė, kad buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas.

Tarnyba konstatavo, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, pratęsdama paslaugų teikimo terminą, faktiškai pakeitė sutartį, tačiau savo sprendimo nepagrindė Viešųjų pirkimų įstatymo 89 straipsnyje nustatytomis sąlygomis, pakeitimo tinkamai neįformino ir nepaskelbė Viešųjų pirkimų įstatymo 86 straipsnio 9 dalyje nustatyta tvarka, taip pažeisdama minėtą Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatą ir įstatyme įtvirtintą skaidrumo principą.

Tarnyba taip pat nustatė, kad kai kurie savivaldybės pirkimo komisijos nariai Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai nėra pateikę privačių interesų deklaracijų (viena komisijos narė pateiktoje privačių interesų deklaracijoje nėra nurodžiusi savo komisijos nario statuso). Tarnyba šiems asmenims nurodė atitinkamai pateikti arba papildyti privačių interesų deklaracijas.

Atsižvelgdama į minėtą Tarnybos vertinimo išvadą, Seimo Antikorupcijos komisija paprašė Generalinės prokuratūros ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įvertinti atsakingų Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų veiksmus ir spręsti dėl jų atsakomybės. Viešųjų pirkimų tarnybos paprašyta informuoti apie tolimesnius Tarnybos veiksmus nustačius Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus. Seimo Antikorupcijos komisija taip pat kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją dėl galimos Vilniaus miesto savivaldybės politikų įtakos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojams priimant Viešųjų pirkimų įstatymą pažeidžiančius sprendimus.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis

Tel. (8 5) 239 6648, mob. 8 668 42 392

El. p. algirdas.stoncaitis@lrs.lt

 

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą