Teisėsauga, kriminalai

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ pranešimas: vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kompetencija kelia grėsmę jau ir konstitucinei santvarkai

2022 m. lapkričio  9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Demokratų frakcijos „ׅVardan Lietuvos“ atstovai sureagavo į tai, kad šiandien jau antrą kartą Seimo Teisės departamentas įžvelgė galimus prieštaravimus Konstitucijai valstybės tarnybos reformą numatančiuose teisės aktų projektuose. Pasak parlamentarų, tokia padėtis verčia dar kartą abejoti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovybės kompetencija ir net kelia klausimus dėl jos antikonstitucinės veiklos. 

„Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės nekompetencija jau kelia grėsmę ne tik mūsų saugumui, viešajai tvarkai, bet ir konstitucinei santvarkai. Kaip nustatė teisininkai, antrą kartą jos vadovaujama ministerija Seimui bruka antikonstitucinius teisės aktus“, – teigia Seimo narys, Demokratų sąjungos „ׅVardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Frakcija primena, kad spalio 10 d. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Teisės departamento išvadai, kad minėtos pertvarkos nuostatos prieštarauja Konstitucijai. Dėl to įstatymų projektų paketas parlamente nebuvo pristatytas.

Šiandien paaiškėjo, kad net ir pataisytuose valstybės tarnybos projektuose Teisės departamentas įžvelgė galimus prieštaravimus Konstitucijai. Teisės ir teisėtvarkos komitetas, atsižvelgęs į tai, nusprendė šio klausimo svarstyme padaryti pertrauką neribotam laikui.

Demokratų frakcijos „ׅVardan Lietuvos“  narys Domas Griškevičius antrina, kad iš tiesų keistai atrodo, jog vos ne pagrindinė VRM teikiama šios kadencijos reforma jau antrą kartą neatitinka Lietuvos Konstitucijos.

„Ministrė A. Bilotaitė kalba apie tai, kad valstybės tarnybos pertvarka yra vienas svarbiausių tiek jos kaip ministrės, tiek šios Vyriausybės strateginių uždavinių. Tad situacija, kai ministerija antrą kartą nesugeba tinkamai paruošti projekto, kad jis bent jau neprieštarautų Konstitucijai, nekelia pasitikėjimo jos vadovaujamos ministerijos darbu“, – sako Demokratų sąjungos „ׅVardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojas D. Griškevičius.

Pridedama Dariaus Janučio nuotrauka. 

Daugiau informacijos:

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ referentas (atstovas spaudai)

Kęstutis Butvydas

El. p. kestutis.butvydas@lrs.lt, mob. 8 612 22 573

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą