Įvairenybės

Seime – Lietuvos ir Latvijos parlamentarų nuotolinė diskusija dėl elektros importo iš trečiųjų šalių

2021 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininko Kęstučio Masiulio iniciatyva surengta nuotolinė diskusija su Latvijos Respublikos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos parlamentu vystymo grupės nariais dėl elektros importo iš trečiųjų šalių. Diskusijoje taip pat dalyvavo EPSO-G generalinis direktorius Rolandas Zukas ir Latvijos Respublikos Ekonomikos ministerijos Energetikos rinkos ir infrastruktūros departamento vadovė Marija Zjurikova.

EPSO-G generalinis direktorius R. Zukas supažindino Lietuvos ir Latvijos parlamentarus su situacija elektros biržoje, pažymėdamas, kad faktiškai taikoma trečiųjų šalių pralaidumų metodika prieštarauja regioninei šešiašalei metodikai, nes nėra užtikrinamas pralaidumų prieinamumas prekybai Europos Sąjungos viduje, taip pat prieštarauja CACM (pralaidumo paskirstymo ir perkrovos valdymo gairėms), nes neužtikrinamas optimalus infrastruktūros panaudojimas – fizinių perkrovų nebuvo fiksuojama. R. Zukas pabrėžė būtinybę susitarti Lietuvai, Latvijai ir Estijai dėl bendros trečiųjų šalių pralaidumų metodikos, pastebėdamas, jog ekspertai paskaičiavo, kad Baltarusijai už elektros energiją sumokėta suma viršija 15 mln. eurų.

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininkas K. Masiulis ragino kolegas dėti pastangas, kad susitarimas dėl bendros trečiųjų šalių pralaidumų metodikos būtų pasiektas.

Diskusija surengta Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos siūlymu dėl susidariusios padėties, kai elektros importui iš trečiųjų šalių teikiamas prioritetas ir dėl to Lietuvos elektros kainų zonoje išauga elektros kaina.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą