Nekilnojamas Turtas

SEB bankas: rinkoje pirmą ketvirtį padidėjo būsto paskolų poreikis

SEB bankas šių metų pirmą ketvirtį šalies gyventojams suteikė 49 proc. daugiau būsto paskolų negu tuo pačiu laikotarpiu pernai. Per pirmus tris mėnesius iš viso sudaryta 881 būsto paskolų sutartis SEB banke, jų bendra vertė 119 mln. litų.

SEB banko duomenimis, daugiau kaip 50 proc. naujų sutarčių sudarytos pirkti būstą Vilniuje ir jo apskrityje, 25 proc. – Kaune ir jo apskrityje, 11 proc. – Klaipėdoje ir jos apskrityje. Tačiau, pasak Virginijaus Doveikos, SEB banko prezidento pavaduotojo ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktoriaus, būsto paskolų rinkos pagyvėjimas juntamas ir kituose didesniuose šalies miestuose – Panevėžyje, Šiauliuose.

„Suaktyvėjimą, ko gero, būtų galima sieti su tuo, kad praėjusių metų antroje pusėje buvo užbaigta nemažai anksčiau pradėtų nekilnojamojo turto projektų ir rinkoje atsirado didesnė būsto pasiūla. Įtakos tam turi ir pamažu gerėjantys gyventojų lūkesčiai ir jau kelerius metus besitęsiantis kainų stabilumas būsto rinkoje. Vis tik, nors pirmais šių metų mėnesiais matome nemažą būsto paskolų poreikio didėjimą, apie visų šių metų būsto paskolų rinką spręsti dar anksti“, – sako V. Doveika.

Pirmo ketvirčio SEB banko duomenų analizė rodo, kad gyventojai, pirkdami būstą, dažniausiai įmoka savų lėšų, kurios sudaro 15-20 proc. būsto vertės. Daugiausia būsto paskolų yra suteikiamos pirmam nuosavam šeimos būstui pirkti, likusi dalis – būsto remontui ar kitoms būsto reikmėms. SEB banko duomenimis, šiuo metu vidutinė būsto paskolos suma yra apie 135 tūkst. litų.

Parašykite komentarą