Buitis, Namai

Šaltojo sezono pradžioje – pavojai

Lietuvos savivaldybės pradeda šildymo sezoną. Spalio 2-ąją šildymas įjungtas Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose bei ligoninėse, netrukus ketinama įjungti ir privačių vartotojų gyvenamosiose patalpose. Kaip ir kiekvienais metais, prieš prasidedant šildymo sezonui energetikai profilaktiškai tikrina ir išbando šildymo sistemų būklę. Vėsų rugsėjo mėnesį gyventojai savo būstuose ir biuruose šildosi savais būdais: naudoja elektrinius šildytuvus, kūrena katilus, židinius. Dėl techniškai netvarkingų šildymo prietaisų naudojimo išauga potencialių gaisrų grėsmė.
Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA specialistai rekomenduoja gyventojams, gavusiems pranešimą, kad jų namie bus atliekami profilaktiniai bandymai, pasilikti namuose, idant atsitikus nelaimei, jie galėtų operatyviai reaguoti.
„Prieš pradedant šaltąjį sezoną yra profilaktiškai tikrinamos šildymo sistemos trasa bei šilumos sistemų būklė. Dėl šių darbų vamzdynuose gali padidėti slėgis, o tai gali tapti nelaimės priežastimi. Nors būsto užliejimo atvejų daugiausia pasitaiko vasaros atostogų sezono metu ar gruodžio mėn., vis tik rekomenduojame į šildymo sezono pradžią žiūrėti atsakingai. Yra pasitaikę atvejų, kai nebeatlaikė vamzdžių sujungimo detalės, ventiliai. Tokio išsiliejimo pasekmės gali kainuoti labai brangiai,“ – aiškino BTA Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė.
Pasak Dalios Strazdienės, vandentiekio sukeltų avarijų nuostolingumas būna labai įvairus. Dažniausiai tokių įvykių žalos vidutiniškai skaičiuojamos apie 1300 Lt. Tačiau trūkęs vamzdis gali užlieti ne tik nuosavą butą, bet ir žemiau gyvenančius kaimynus, rūsius, sandėliukus, o tokiu atveju žala gali siekti dešimtis tūkstančių litų. Per nepilnus trejus metus draudimo bendrovė BTA vidutiniškai per mėnesį užregistravo 30 įvykių, kuriuos sukėlė vamzdynų pažeidimai.
Kaip teigia BTA specialistė, didžiausius nuostolius sukelia gaisras. Jo dėka būstas gali būti visiškai sunaikintas, o gaisro padariniai gali siekti ir šimtus tūkstančių litų. Gaisrai dažniausiai kyla dėl techniškai netvarkingų kūrenamų krosnių, židinių, katilų bei šildymui naudojamų elektros prietaisų.
Draudikai rekomenduoja tinkamai prižiūrėti kaminus, valyti dūmtraukius ir sienas su dūmų kanalais. Krosnys, židiniai, dūmtraukiai bei sienos su dūmų kanalais turi būti gerai izoliuoti, prie jų neturi būti degių medžiagų, daiktų. Taip pat svarbu nuolat rūpintis technine šildymo sistemų ir prietaisų būkle, nuo šių įrenginių reguliariai valyti
dulkes, pūkus ir kitas degias atliekas.
BTA spalio mėnesį siūlo pasirūpinti turto draudimu ypač patraukliomis sąlygomis. Pasirinkus vieną iš trijų siūlomų turto draudimo programų, papildomas draudimo apsaugas, tokias kaip stiklo dūžis, sodo daržo technikos vagystės ar medžio užvirtimas galima įsigyti itin palankiomis kainomis.
Remiantis Lietuvos banko duomenimis, per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius „BTA Insurance Company“ SE filialo Lietuvoje įmokos augo -16,9 proc. iki 126 mln. litų, lyginant su tuo pačiu pernai metų laikotarpiu. Bendrovė ne gyvybės draudimo rinkoje yra antroje pozicijoje bei šiuo metu užima 14,3 proc. rinkos. 2013 m. sausį-rugpjūtį ( 58 mln. litų) ne gyvybės draudimo įmonė atlygino nuostolių draudėjams 10,9 proc. daugiau nei pernai atitinkamu laikotarpiu.

Parašykite komentarą