IT naujienos

Rusijos hakeriai atakuoja Lietuvos tinklalapius

Šį savaitgalį Lietuvos valstybinės ir privačios internetinės svetainės susilaukė kibernetinių atakų. Jau dabar išpuolio aukomis tapo šimtai Lietuvos tinklalapių ir sąrašas tinklalapių, kuriuose matoma svastikos ženklas raudome fone, vis ilgėja.

Vos spėjus apsiginti nuo kibernetinio išpuolio prieš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) internetinę svetainę, įsibrauta ir į socialdemokratų partijos svetainę. Po išpuolio prieš VTEK svetainę, premjeras Gediminas Kirkilas pareiškęs, kad valstybės institucijos yra pasirengusios atremti galimus įsilaužimus, pats susilaukė netiesioginių atakų – įsibrauta į jo vadovaujamos partijos puslapį internete.

Visose nukentėjusiose svetainėse raudoname fone buvo matyti SSSR užrašas, penkiakampė žvaigždė ir apačioje parašytas rusiškas tekstas su keiksmažodžiais.

Po kibernetinių išpuolių prieš Estiją, septynios NATO šalys – Vokietija, Slovakija, Latvija, Lietuva, Italija, Estija ir Ispanija – sutarė įkurti ir finansuoti apsaugos nuo kibernetinių atakų centrą Taline.
Tąkart NATO atstovas spaudai Džeimsas Appathurai teigė, kad kibernetinių atakų Estijoje metu buvo galima akivaizdžiai įsitikinti, kad jos gali paralyžuoti visuomeninį gyvenimą ir kelti pavojų nacionaliniam saugumui.

Manoma jog šio savaitgalio atakų priežastis – sovietinės simbolikos uždraudimas. Plačiau apie tai lrytas.lt straipsnyje.

Vis ilgėjantis atakuotų tinklalapių sąrašas paskelbtas informacijosapsauga.lt tinklalapyje.
Didžioji dalis nulaužtų tinklalapių talpinami UAB “Hostex” serveriuose. Nepatvirtintais duomenimis Rusijos hakeriai įsibrovė į du UAB “Hostex” priklausančius serverius ir atakavo visus juose talpinamus tinklalapius.

Parengta pagal vtv.lt, informacijosapsauga.lt informaciją.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą