IT naujienos

Kibernetinės atakos nėra neatremiamos

Jei šalies įmonės ir organizacijos laikytųsi deramų apsaugos standartų, daugelis paskutinėmis dienomis patirtų interneto svetainių atakų būtų likę nesėkmingos, teigia „Synergy Consulting” vadovas Tyrūnas Jokubauskas.

„Ilgokai gyvenome „šiltnamio sąlygomis”, nesibaimindami rimtesnių grėsmių savo įmonių interneto svetainėms, – komentuoja IT apsaugos kompanijos „Synergy Consulting” vadovas. – Deja, neatsižvelgėme į kitų šalių, kurios jau senokai ėmėsi kibernetinio terorizmo prevencijos, patirtį, ir dėl to dabar patys kenčiame. Jei būtume laiku susirūpinę – dabar nebūtų jokių priežasčių panikai”.

Pasak T.Jokubausko, net ir stambios organizuotos programišių pajėgos negali rimčiau pakenkti interneto svetainei, kurioje laikomasi deramų apsaugos priemonių – blogiausiu atveju apsaugos sistemos laikinai uždarytų prieigą prie šios svetainės, bet joje nereiktų „grožėtis” kūjais ir pjautuvais.

„Problema tarsi dvejopa – pakankamai nesisaugo nei svetainių talpinimo paslaugų teikėjai, nei patys svetainių savininkai, – teigia T.Jokubauskas. – Rugsėjo 11-osios teroristų išpuoliai JAV, vėliau persikėlę ir į internetą, per ilgai mums atrodė vykstą kažkur kitur – tarsi ir ne realybėje. Net ir kaimynės Estijos pernykštė patirtis neprivertė mūsų rimčiau susimąstyti. Deja, dabar matome, kad būtinybė susirūpinti elektroniniu saugumu yra reali, o kai kam – net ir pavėluota.”

T.Jokubauskas pataria svetainių savininkams kreiptis į sertifikuotus elektroninio saugumo ekspertus – tiek tarptautinius, tiek vietinius. „Apsauga nuo profesionalių kibernetinių atakuotojų nėra „namų darbai”, kuriuos gali patys atlikti instrukcijų pasiskaitę įmonių IT administratoriai, – teigia „Synergy Consulting” vadovas. – Tai turėtų būti pakankamai rimtos kompleksinės apsaugos priemonės, kurioms sukurti, įdiegti ir prižiūrėti reikia nemenko žinių bagažo ir praktinės patirties”.

„Synergy Consulting” siūlo nuo kibernetinių atakų paskutinėmis dienomis nukentėjusių svetainių savininkams ir savo svetainių saugumu profilaktiškai susirūpinusioms įmonėms nemokamas saugumo konsultacijas telefonu +370 5 2487361.

Daugiau informacijos:

Edvinas Pranculis

UAB „Synergy Consulting”

Konstitucijos pr. 7, LT-09308 Vilnius

Tel. +370 5 2487361

Mob. +370 655 57760

edvinas.pranculis@synergy.lt

http://www.synergy.lt

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Liutauras Leščinskas
Konsultantas
KPMS ir partneriai
Tel.: 262 42 14
liutauras@kpms.lt

Parašykite komentarą