Transportas

Renkantis žiemines padangas patartina atsižvelgti į oro sąlygas

Daugelis vairuotojų užduoda klausimą: kurios žieminės padangos geriausios? „Goodyear” pataria padangų pirkėjams: „Rinkitės padangas atsižvelgdami į oro sąlygas, kurioms esant paprastai važinėjate” – sako Magnus Arenander, bendrovės „Goodyear Nordic” produktų specialistas. „Goodyear” šį sezoną siūlo trijų skirtingų modelių dygliuotas ir nedygliuotas žiemines padangas (kai kurios iš jų, remiantis atliktų bandymų rezultatais, buvo pripažintos geriausiomis). Šios padangos puikiai tinka Lietuvos klimato sąlygoms.

Skirtinguose Lietuvos regionuose žiemą oro sąlygos gali būti įvairios: nuo apledėjusių ar apsnigtų kelių iki šlapių greitkelių. Todėl vairuotojams kartais sunku apsispręsti, kokias žiemines padangas įsigyti.

„Tobulų padangų, kurios tiktų visoms sąlygoms, nėra. Todėl renkantis padangas jums derėtų atsižvelgti į padangų tinkamumą keliams, kuriais paprastai važinėjate,” – sako Magnus Arenander.

Tinkamas padangų pasirinkimas gali padidinti saugumą keliuose ir sumažinti poveikį aplinkai. „Goodyear” pritaria oficialioms STRO (Skandinavijos padangų ir ratlankių organizacijos) rekomendacijoms dėl žieminių padangų. Ši organizacija pataria dygliuotas padangas naudoti keliuose, padengtuose šlapiu arba grublėtu ledu; nedygliuotas, vadinamąsias „Nordic”, minkšto gumos mišinio padangas – ant grublėto ledo ir kieto bei minkšto sniego dangos, o nedygliuotas „europietiškas” kieto gumos mišinio padangas – važiuojant šlapiais ir sausais keliais bei greitkeliais.

„Dygliuotas žiemines padangas, tokias kaip mūsų naujosios „Goodyear UltraGrip Extreme”, užtikrinančias geresnes stabdymo, valdymo ir važiavimo apsnigtais ar apledėjusiais keliais galimybes, tinka naudoti esant įvairioms žiemos sąlygoms. Nedygliuotos padangos turi kitų privalumų – teikia didesnį važiavimo komfortą, skleidžia mažiau triukšmo ir pasižymi mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, o jų eksploatacinės savybės keliuose žiemą taip pat yra labai geros,” – sako Magnus Arenander.

Atšiaurioms žiemos sąlygoms pritaikytos dygliuotos padangos: „UltraGrip Extreme”

„Goodyear” gaminamų naujos kartos dygliuotų padangų „UltraGrip Extreme” eksploatacinės savybės puikios esant įvairioms oro sąlygoms. Tai patvirtina bandymų, kuriuos praėjusiais metais atliko pati bendrovė ir pagrindiniai automobilininkams skirti žurnalai, rezultatai.

Dėl universalių eksploatacinių savybių „UltraGrip Extreme” greitai tapo vienomis iš populiariausių ir perkamiausių žieminių „Goodyear” padangų. 3 proc. geresnis stabdymas ant ledo dangos kartu su 5 proc. geresniu rezultatu, kurį pavyko pasiekti įdiegus naują „Active Stud” technologiją, – tai ženklus valdomumo ant ledo dangos patobulinimas. Atlikus bandymus nustatyta, kad „UltraGrip Extreme” padangų stabdymo savybės ant šlapios dangos yra 9 proc., manevravimo ant sausos dangos – 8 proc., o valdomumo ant pažliugusio sniego dangos – bent 11 proc. geresnės, lyginant su šio padangų tipo pirmtaku.

Dygliuotos padangos „UltraGrip Extreme” ypač tinka tiems vairuotojams, kurie ieško geresnio valdomumo atšiauriomis Šiaurės Europos žiemos sąlygomis. Dygliuotos padangos taip pat labai veiksmingos važiuojant šlapia arba grublėta ledo danga – tokios sąlygos dažniausiai pasitaiko pietinėse srityse ir didesniuose miestuose.

„Esame tikri, kad „UltraGrip Extreme” yra labai universalios padangos, kurios atėjus žiemai užtikrina geresnį važiavimą Lietuvos keliuose,” – apibendrina Magnus Arenander.

Kintančios žiemos sąlygos arba važiavimas greitkeliu: „UltraGrip Performance” ir bandymų nugalėtoja „UltraGrip 7+”

Ne tik bendrovės „Goodyear”, bet ir pagrindinių automobilininkams skirtų žurnalų atlikti bandymai keliuose ir uždarose trasose įrodė, kad naudojant šiuolaikines nedygliuotas padangas pagerėja automobilio važiavimias ant sniego ir ledo dangos.

Praėjusią žiemą naujos „Goodyear” nedygliuotos padangos „UltraGrip 7+” tapo „Auto Motor and Sports” žieminių padangų bandymų Nr. 21/07 nugalėtojomis keturiose srityse ir buvo pripažintos išskirtinėmis pagal bendrąsias važiavimo ant sniego dangos savybes, įskaitant stabdymą, valdymą kelyje ir sukibimą. Jos buvo įvertintos kaip geriausios padangos pagal akvaplanavimo kriterijų, komfortą ir žemą triukšmo lygį. Pirmaujančio automobilininkams skirto žurnalo specialistai skyrė šioms padangoms antrąją vietą pagal pasipriešinimo riedėjimui bandymo rezultatus.

„Dėl ypatingos sudėties ir protektoriaus rašto „Goodyear UltraGrip 7+” padangas tinka naudoti visuose keliuose, kuriuose pasitaiko sniego ir ledo, taip pat būna šlapia arba sausa, t. y. paprastai ten, kur gyvena daugiausiai Lietuvos žmonių,” – aiškina Magnus Arenander.

Vienos iš perkamiausių „Goodyear” gaminamų nedygliuotų žieminių padangų, skirtų galingiems ir prabangiems automobiliams, yra „UltraGrip Performance”. Jos ypač tinka dideliu greičiu mėgstantiems važiuoti vairuotojams, siekiantiems komforto ir stabilumo žiemą.

Šaltas klimatas: „Ice Navi ZEA”

Šaltam klimatui su atšiauriomis sniego ir ledo dangomis „Goodyear” siūlo naudoti nedygliuotas „Nordic” padangas „Ice-Navi ZEA”. Dėl pažangių technologijų, tokių kaip BioTread, kuri apima Biofiller užpildą, stiklo mikropluošto dyglius bei naujovišką protektoriaus raštą, padangų sukibimas ir stabdymas ant sniego ir ledo dangos yra ypač geras. Be to, šios padangos geriau prisitaiko prie skirtingų kelio paviršių.

„Goodyear” yra viena didžiausių pasaulyje padangų gamybos įmonių. Bendrovėje dirba apie 70 000 darbuotojų, ji gamina savo produktus daugiau kaip 60 gamyklų, esančių 26 šalyse visame pasaulyje.

„Goodyear Dunlop Nordic” yra aštuoniose Šiaurės ir Baltijos šalyse veikiantis kompanijos padalinys, kurio pagrindinė būstinė įsikūrusi Stokholme. Čia dirba apie 120 žmonių, dalis produktų gerinimo padalinių yra šiaurinėse Suomijos bei Švedijos dalyse. Daugiau informacijos apie „Goodyear” ieškokite www.goodyear.lt.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Gintarė Kavaliūnaitė,
„Goodyear Dunlop Nordic“ atstovė spaudai Lietuvoje,

One Comment

Parašykite komentarą