Politika ir teisė

Prezidento susitikime su Sakartvelo vadovais – dėmesys eurointegraciją skatinančioms reformoms

Oficialų vizitą Sakartvele tęsiantis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su šalies Ministru Pirmininku Irakliu Garibašviliu ir Parlamento Pirmininku Kacha Kučava. Susitikimų metu didžiausias dėmesys skirtas Sakartvelo pasirengimui tęsti eurointegracijos procesus ir dvišaliams Lietuvos ir Sakartvelo santykiams.

Susitikime su Sakartvelo Parlamento Pirmininku Prezidentas pabrėžė, kad sėkmingos euroatlantinės integracijos sąlyga yra reformų, pirmiausia rinkimų ir teisės sistemų, įgyvendinimas.

„Teisinga ir nepriklausoma teisės sistema, kaip ir demokratinė ir skaidri rinkimų sistema yra būtinos bet kuriai narystės Europos Sąjungoje siekiančioje valstybėje. Sveikinu Sakartvelo politines jėgas pasiekus balandžio 19 d. susitarimą ir taip užbaigus politinę krizę bei užtikrinus stabilumą šalyje“, – sakė Prezidentas.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad dabar ypatingai svarbu, kad visos politinės partijos žmonių interesus iškeltų aukščiau partinių ir kartu įgyvendintų susitarimo nuostatas, o parlamentui šiame procese tenka pagrindinis vaidmuo.

Pokalbyje su Sakartvelo Ministru Pirmininku Prezidentas teigė, kad Lietuva yra pasirengusi tęsti bei plėsti bendradarbiavimą tam, kad pasidalintume savo sėkmės istorijomis eurointegracijos kelyje. „Atsakingo valdymo reformos, kova su dezinformacija, aplinkosaugos sprendimai – pirmiausia, depozito sistema ir energijos panaudojimo efektyvumo didinimas – yra sritys, kuriose galime ir norime dalintis savo gerąja patirtimi“, – sakė Prezidentas.

Lietuvos institucijos Sakartvele yra laimėjusios 10 „dvynių“ projektų  ir padeda šaliai stiprinti kibernetinį saugumą, valstybės tarnybą, konkurencijos agentūrą, vartotojų teises, elektroninių ryšių reguliavimą, miškų valdymą, energetikos ir vandens tiekimo kainų reguliavimą, ekstremalių situacijų valdymą, kraujo saugumo reglamentavimą, metrologija ir standartizaciją.

Sakartvelas yra svarbiausias Lietuvos ekonomikos partneris Pietų Kaukaze. Nepaisant smūgio, kurį sudavė koronaviruso pandemija Sakartvelo ekonomikai, Lietuvos eksportas į šalį 2020 m. augo beveik 8 proc. Prezidento ir Sakartvelo Ministro Pirmininko susitikimo metu aptartos galimybės plėsti ekonominius ryšius.

„Pandemija trumpam buvo sustabdžiusi pasaulį, tačiau šiandien tie nutrūkę ryšiai vėl atsikuria – atnaujintas reguliarus skrydis iš Lietuvos į Sakartvelą yra to į normalų gyvenimą grįžtančio pasaulio simbolis ir, kartu, galimybė plėtoti turizmą“, – sakė Prezidentas.

2019 m. Sakartvele lankėsi daugiau nei 22 tūkst. Lietuvos piliečių, o skrydžiai iš Vilniaus į Kutaisį buvo atnaujinti balandžio mėnesį.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą