Politika ir teisė

Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupė aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus su Lietuvos ambasadore Jerevane

2021 m. vasario 15 d. pranešimas žiniasklaidai

Š. m. vasario 12 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Armėnijos Respublika grupės nariai nuotoliniu būdu bendravo su Lietuvos Respublikos ambasadore Armėnijoje Inga Stanyte-Toločkiene.

Susitikimo metu dėmesys buvo skirtas parlamentiniam bendradarbiavimui su Armėnijos Nacionaline Asamblėja, ryšių užmezgimui su Armėnijos parlamente veikiančia draugystės su Baltijos šalimis grupe, tarptautinio draugystės su Armėnija parlamentarų tinklo kūrimui.

Seimo nariai ambasadorės teiravosi apie Lietuvos paramą Armėnijai pandemijos laikotarpiu, vakcinacijos situaciją. Lietuva 2020 m. išsiuntė į Armėniją medikų ir ekspertų komandą, kurie tapo vertinga paspirtimi šaliai kovojant su koronaviruso (COVID-19) pandemija ir tolesniu infekcijos plitimu. Pasibaigus misijai, iki dabar Armėnija ypač vertina šį Lietuvos žingsnį – tai tapo postūmiu ir kitoms Vakarų valstybėms suteikti paramą šiai valstybei.

Susitikime aptarta padėtis Armėnijoje po rudenį įvykusio antrojo Kalnų Karabacho karo. Grupės pirmininkas Raimundas Lopata pristatė grupės narių š. m. vasario 8 d. priimtą pareiškimą dėl raginimo Azerbaidžaną paspartinti žuvusiųjų kūnų, karo belaisvių ir įkaitų mainus ir jų perdavimo Armėnijai. Ambasadorės teigimu, šis klausimas išlieka labai aktualus armėnų visuomenėje.

Taip pat atkreiptas dėmesys į bendradarbiavimą švietimo klausimais, patirties apie diasporos telkimą ir įsitraukimą į valstybės gyvenimą pasidalinimą.  

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

Parašykite komentarą