Politika ir teisė

Prezidentas susitiks su Europos Komisijos Pirmininke

Penktadienį, liepos 2 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda priims vizito į Lietuvą atvyksiančią Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Leyen.

 Europos Komisijos Pirmininkė atvyksta į Lietuvą pristatyti Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės ir jos teikiamų galimybių valstybėms narėms. ES valstybių narių vadovai pernai susitarė dėl Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, pagal kurią valstybių narių vykdomoms reformoms ir investicijoms remti bus skirta 672,5 mlrd. eurų paskolų ir dotacijų (einamosiomis kainomis). Ši priemonė skirta sušvelninti ekonomines ir socialines koronaviruso pandemijos pasekmes Europos valstybių ekonomikai ir padėti Europos valstybių ūkiams ir visuomenėms tapti tvaresnėmis, atsparesnėmis ir geriau pasirengti žaliųjų ir skaitmeninių pokyčių iššūkiams ir galimybėms.

 Dvišaliame Prezidento ir Europos Komisijos Pirmininkės susitikime be Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės įgyvendinimo bus aptariami nelegalios migracijos iššūkiai, Rytų Partnerystės politika, ES sienų apsaugos klausimai ir santykiai su Rusija.

 Vėliau planuojama Prezidento Gitano Nausėdos, Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen ir Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės spaudos konferencija.

 Informacija žiniasklaidai

 Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti Prezidento ir Komisijos Pirmininkės susitikime, kviečiami atvykti į Prezidento rūmus iki 15.40 val. Vizito metu galios nuolatinės akreditacijos. Dėl vienkartinės akreditacijos prašome kreiptis el. paštu komunikacija@prezidentas.lt.

 16.00 val. Oficialus pasitikimas Prezidento rūmų vidiniame kieme.

 * Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti.

 16.05 val. Oficiali nuotrauka ir pasirašymas Garbės svečių knygoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje.

 * Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti. Nuotraukos ir vaizdo medžiaga iš dvišalio susitikimo bus pasiekiama įprastais Prezidentūros kanalais.

 17.25 val. Prezidento, Komisijos Pirmininkės ir Ministrės Pirmininkės spaudos konferencija EPSO-G transformatorių pastotėje „Vilnius“, J. Tiškevičiaus g. 72A, Vilnius

 * Bus galimybė filmuoti, fotografuoti ir užduoti klausimus. Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu. Žiniasklaidos atstovus, norinčius dalyvauti spaudos konferencijoje, kviečiame registruotis el. paštu COMM-REP-LT-MEDIA@ec.europa.eu iki liepos 2 d. 9 val.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą