Politika ir teisė

Lietuvoje vieši Jungtinės Karalystės specialusis pasiuntinys Holokausto klausimais

Spalio 14 d. į Lietuvą 3-iejų dienų vizito atvyksta Jungtinės Karalystės (JK) specialusis pasiuntinys Holokausto klausimais bei vienas iš JK Holokausto atminimo fondo pirmininkų lordas Ericas Pickles. Viešnagės metu svečias susitiks su valdžios, Lietuvos žydų bei akademinės bendruomenės atstovais ir pagerbs reikšmingas Holokausto atminties vietas Lietuvoje.

Numatomo apsilankymo „Sugiharos namų“ muziejuje metu planuojama pagerbti ir 1929-1940 m. Didžiosios Britanijos pasiuntinio Lietuvai sero Thomo Hildebrando Prestono pastangas padėti žydų tautybės asmenims pasitraukti iš Lietuvos Antrojo pasaulinio karo pradžioje, taip gelbėjant gyvybes nuo žydų tautą užklupsiančio Holokausto. Muziejui Kaune bus įteikta tarpukario britų diplomatui 2018 m. skirto apdovanojimo, suteikiamo pagerbiant žydus gelbėjusius britus, replika.

Nuo 2010 m. veikianti ir JK vyriausybės globojama apdovanojimų programa (ang. British Hero of Holocaust) skirta įamžinti JK piliečių indėlį padedant apsaugoti potencialias Holokausto aukas. Kasmet Londone vykstančių apdovanojimų metu nusipelniusiems įteikiamas sidabro medalis su užrašu „tarnaujant žmonijai“, pripažįstant „nesavanaudiškus veiksmus“, kurie „išsaugojo gyvybę persekiojimo akivaizdoje“.

Prie Holokausto aukų bei jų gelbėtojų atminimo išsaugojimo atkyviai prisidedantis JK  specialusis pasiuntinys Holokausto klausimais savo vizitu Lietuvoje siekia ne tik susipažinti su šalyje vykdomais darbais įamžinant žuvusiųjų atminimą ar kuriamas atminimą saugančias atminimo vietas, bet ir pasidalinti JK kovos su antisemitizmo apraiškomis bei su Holokausto edukacija susijusiomis patirtimis.

Lordas Ericas Pickles JK specialiuoju pasiuntiniu Holokausto klausimais buvo paskirtas 2015 m. ir pakeitė iki tol pareigas ėjusį serą Andrew Burns.

Pranešimą paskelbė: – -, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystės ambasada

Parašykite komentarą