Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Latviją Nepriklausomybės dienos proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Latvijos Prezidentą Egilą Levitą ir visus šalies žmones 104-ųjų Latvijos nepriklausomybės metinių proga.

Prezidentas sveikinime akcentuoja, jog Lietuva ir Latvija yra ne tik kaimynės, bet ir artimiausios sąjungininkės Europos Sąjungoje bei Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. „Esu įsitikinęs, kad ir toliau plėtosime glaudžius Lietuvos ir Latvijos santykius tiek dvišaliu, tiek regioniniu lygmeniu, kartu stiprinsime mūsų bendrą saugumą ir ginsime demokratiją, taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką ir laisvę“, – rašoma sveikinime.

Šalies vadovo teigimu, Baltijos šalių istorinė kova ir kelias į nepriklausomybę dar kartą primena kiekvieno mūsų priimto sprendimo ir krypties pasirinkimo svarbą. „Todėl šiandien, neišprovokuoto Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje, veikiame išvien ir siekiame, kad tarptautinės teisės normų pažeidimai ir karo nusikaltimai nebūtų pamiršti, o atsakingi asmenys būtų patraukti atsakomybėn. Tikiu, kad drauge ir toliau teiksime visapusišką karinę, politinę, ekonominę ir humanitarinę paramą Ukrainai, ginančiai savo suverenitetą, teritoriją ir žmones“, – teigiama sveikinime.

Prezidentas pabrėžia, jog nuoširdi abiejų šalių žmonių draugystė ir bendros iniciatyvos kultūros bei švietimo srityse taip pat visapusiškai prisidės prie dvišalių santykių stiprinimo.

Šalies vadovas Latvijos žmonėms palinkėjo visokeriopos sėkmės ir sveikatos, o Latvijai – ilgų taikos ir klestėjimo metų.

Pranešimą paskelbė: Tomas Beržinskas, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą