Politika ir teisė

Prezidentas pasveikino Islandiją nepriklausomybės metinių proga

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Islandijos Prezidentą Guðnį Th. Jóhannessoną ir Islandijos žmones 77-ųjų šalies nepriklausomybės metinių proga.

Sveikinime Prezidentas pasidžiaugė artimais dvišaliais Lietuvos ir Islandijos santykiais, paremtais demokratinių vertybių puoselėjimu, istoriniais ir kultūriniais ryšiais. „Lietuvą ir Islandiją sieja neišskiriama draugystė. Mūsų žmonės visada prisimins, kad Islandija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, pripažinusi mūsų ką tik atkurtą nepriklausomybę ir padėjusi mums stiprėti. Jūs išgirdote mus tada, kai mums labiausiai to reikėjo. Šiandien, prisimindami ilgą kelią į nepriklausomybę ir žinodami laisvės kainą, esame pasiryžę padėti kitiems, kurie dar tik siekia demokratinių vertybių ir žmogaus teisių užtikrinimo savo šalyse“, – rašė Prezidentas.

Šalies vadovas akcentavo sėkmingą Lietuvos ir Islandijos bendradarbiavimą Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje bei padėkojo Islandijai už indėlį į Baltijos šalių saugumo užtikrinimą, dalyvaujant NATO priešakinių pajėgų bataliono misijoje Lietuvoje.

Prezidento teigimu, Lietuva ir Islandija sėkmingai bendradarbiauja NB8 formatu ir yra pasiryžusios stiprinti bendradarbiavimą visose tarpvalstybinių santykių srityse.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą