Studijos

Prezidentas pareiškė užuojautą dėl prof. habil. dr. Guido Michelini mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą dėl Lietuvos mokslų akademijos užsienio nario, Lietuvių katalikų mokslo akademijos nario, Klaipėdos universiteto Garbės daktaro, Parmos universiteto profesoriaus habil. dr. Guido Michelini mirties.

„Lietuva neteko brangaus ir ištikimo bičiulio, visą gyvenimą paskyrusio lyginamosios kalbotyros, Lietuvos ir Europos kultūros istorijos tyrimams, susiejusio Italiją ir Lietuvą svarbiais mokslo, literatūros ir draugystės ryšiais, skleidusio žinias apie Lietuvą, jos kalbą ir istoriją visame pasaulyje. Man asmeniškai trūks naujų prof. G. Michelini lituanistinių darbų“, – rašoma šalies vadovo užuojautoje.

Prof. G. Michelini palieka milžinišką lituanistikos ir baltistikos darbų lobyną: išverstus ankstyvuosius lietuvių literatūros paminklus, redaguotus lotyniškus leidinius lituanistine tematika, daugybę mokslinių straipsnių ir knygų, skirtų Mažosios Lietuvos istorijai, lietuvių, prūsų ir bendrai indoeuropiečių kalbų, Europos ir Lietuvos kultūros istorijos tyrimams.

G. Michelini už nuopelnus Lietuvai buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

Prezidentas pareiškė nuoširdžią užuojautą G. Michelini artimiesiems, bičiuliams, visiems profesoriaus mokslinės kūrybos vertintojams.

Pranešimą paskelbė: Kristina Karnickaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą