Studijos

Lietuvos mokyklų apdovanojimuose – rekordinis dalyvių skaičius

Jau ketvirtą kartą Kaune rinkosi aktyviausių Lietuvos mokyklų mokytojai, moksleiviai ir kiti bendruomenių nariai, susirungę tradiciniais tapusiuose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose (LMA). Balandžio 11 dieną iškilmingo renginio KTU „Santakos“ slėnyje metu paaiškėjo dešimties nominacijų nugalėtojai.

Renginys, kurį globoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kasmet sulaukia vis didesnio mokyklų susidomėjimo, tačiau renginį organizuojančio Kauno technologijos universiteto (KTU) atstovai neabejoja, kad svarbiausia – ne konkurencija tarp mokyklų, o bendruomeniškumo skatinimas, padėka aktyviausiems, kūrybiškiausiems mokyklų bendruomenių nariams.

Rekordinis dalyvių skaičius

„Eikite į priekį, nesustokite“, – Metų mokytoja paskelbta Vitalija Lukavičienė į publiką kreipėsi žemaitiškai ir pakvietė apsilankyti Plateliuose.

Šiemet į renginį registravosi daugiau nei 500 dalyvių. Tai – didžiausias dalyvių skaičius renginio istorijoje. Daugiau nei pusė renginio dalyvių – 9-10 kl. moksleiviai. Mokyklos savo kandidatus galėjo teikti dešimčiai nominacijų – jos pateiktos iš 26 Lietuvos miestų ir miestelių. Pastebima, kad LMA sulaukia vis didesnio dėmesio iš regioninių mokyklų.

Iš viso Lietuvos mokyklų apdovanojimams buvo pateikta 121 nominacija. Balsavimas vyko socialiniame tinkle „Facebook“, o daugiausiai „patinka“ (angl. like) balsų-paspaudimų kiekvienoje nominacijoje surinkęs trejetukas toliau buvo vertinamas komisijos. Ją Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS), KTU atstovai, verslo įmonių vadovai, švietimo organizacijų specialistai.

2019 metų LMA nugalėtojai:

Metų mokytoja – Vitalija Lukavičienė, Platelių gimnazija

Metų moksleivis – Šarlota Galinauskaitė, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija

Metų mokykla – Vilniaus Valdorfo Žalioji mokykla

Metų būrelis – Muzikinis spektaklis „Mamma Mia“

Metų kūrybiškumas – Simona Brazienė, Klaipėdos Baltijos gimnazija

Metų pilietiškumas – Karolina Pralgauskytė, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija

Metų pagalbininkas – Petras Pivoriūnas, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija

Metų mokyklos prezidentas – Edgaras Narkus, Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija

Metų mokinių taryba – Kėdainių šviesiosios gimnazijos gimnazistų taryba

Metų projektas – Projektas „Asmenybės“, Alytaus Panemunės progimnazija

Konferencijoje – spalvingos asmenybės ir jų istorijos

Renginio metu mokytojus ir moksleivius kvietė konferencija „Break it“, kurioje įvairių sričių atstovai dalijosi savo istorijomis ir patirtimi.

„Nežinau, ar eisite šiandien į mokyklą, tačiau šios dienos pranešimai jums bus puikios pamokos, kurios suteiks daug naujų žinių ir įspūdžių“, – į „Santakos“ slėnį atvykusiems moksleiviams sakė KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis.

Pranešimus skaitė Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinės, lengvosios pėstininkų kuopos kariai, vyr. ltn. Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė, eil. Laura Sutkaitytė ir eil. Laurynas Vilčinskas, kurie pasakojo, kas juos atvedė į kariuomenę.

Bėgikas, YouTuber‘is, tinklaraštininkas, „Reebok“ ambasadorius „Hostinger“ plėtros vadovas Ignas Dombrauskis kalbėjo apie kasdien mus supančius influencerius – žmones, darančius mums įtaką.

Aurelija Prašmuntaitė – politikos mokslų magistrė, teatro mokytoja, mentorė, savamokslė augalų augintoja, prisiekusi šaškių žaidėja ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ jaunimo programos „Kauno iššūkis“ koordinatorė pristatė Kauno iššūkio programą ir kaip kiekvienas jaunas žmogus savo idėjomis gali prisidėti prie gražesnio, spalvingesnio ir įdomesnio miesto kūrimo.

Aurelija Ignotaitė, anglų kalbos mokytoja, įmonės „Anglu kalbos studija“ įkūrėja ir vadovė, dalijosi savo gyvenimo istorija ir ragino nebijoti laužyti stereotipų ir gyventi taip, kaip patinka patiems.

Renginio rėmėjai – „KALBA“ „Curiocity“, „Sebamed“, „Ket bilietai“, BC „Žalgiris“, iliuzijų namas „Eureka“, mokslo centras „Ahhaa“, „Extra Digital“, „Elektrokart“, „Swedbank“, „Verslo žinios“, „Ar žinai, kad?“, „Lietuvos geležinkeliai“, „Copernicus Science centre“, „Epa“, „Eglės sanatorija“, „Be1“, „ Altum retail“, „traukiniobilietas.lt“. Informaciniai rėmėjai: „Adnet media Lithuania“, „Mano dienynas“.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

Parašykite komentarą