Studijos

Prezidentas: nuo valstybės archyvų darbo priklauso, kaip ateities kartos matys mūsų dabartį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo Archyvų forume – viename svarbiausių renginių, skirtų Archyvų metams. Prezidento rūmuose vykusiame renginyje buvo diskutuojama valstybės archyvams aktualiais klausimais apie juose saugomų dokumentų panaudojamumą ir skaitmeninio turinio platesnės sklaidos galimybes, lietuvių diasporos archyvus ir archyvų ateities perspektyvas. Šalies vadovas yra šio renginio globėjas.  

Prezidentas pabrėžė, jog tik iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad archyvams, kaupiantiems ir saugojantiems dokumentus, kaip tam tikrus liudijimus apie praeitį, tenka nesudėtingas uždavinys. Tačiau būtent archyvų darbuotojams tenka užduotis numatyti, kokios informacijos mūsų palikuoniams reikės po dešimčių ar net šimtų metų.

„Vertindami ir saugodami praeitį, valstybės archyvai prisiima didelę atsakomybę. Nuo jų darbo kokybės priklauso, kaip ateities kartos matys mūsų dabartį. Net ir šiandienos politiniame gyvenime galime rasti pavyzdžių, kai istoriniai liudijimai atlieka svarbų vaidmenį konfliktuose dėl ateities. Neretai būtent jie padeda rasti ir apginti tiesą informacinių atakų bei kryptingų manipuliacijų akivaizdoje“, – sakė Prezidentas sveikinimo kalboje.

Pasak šalies vadovo, archyvams tenka nemažas iššūkis išsaugant gyvą ryšį su visuomene, todėl jų darbuotojams neabejotinai reikia ieškoti naujų komunikavimo, edukacijos ir įtraukimo būdų. Šiais metais minimi Archyvų metai gali tapti svarbiu atspirties tašku, pritraukiant visuomenės dėmesį.

Valstybės vadovas pasveikino visus archyvų bendruomenės narius, darbuotojus ir vartotojus, padėkojo mūsų praeities sargams už atsakingą darbą bei palinkėjo kantrybės, aštraus proto bei ištikimybės tiesos idealams.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Šalkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą