Studijos

VDU magistrantė sėkmingai pasirodė tarptautinėje konferencijoje

Žmonės visame pasaulyje vis dar kenčia nuo kraštutinių pažiūrų besilaikančių ir jas įgyvendinti siekiančių žmonių – ekstremistų. Net jeigu ir mūsų pašonėje to nėra, tačiau rizikos šalyse, tai įprastas reiškinys. Dažnai girdime: „ekstremistai surengė išpuolį“, „raginama kovoti su ekstremistais“, tai yra neatsiejama pasaulio dalis, netgi jeigu ir mums – ganėtinai tolima. „Dėl ekstremizmo labiausiai nukenčia moterys gyvenančios rizikos zonose“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Diplomatijos ir tarptautinių santykių studijų programos magistrantė Gertrūda Čepulytė, kuri nagrinėdama ekstremizmo temą sėkmingai pasirodė kasmetinėje „Model ASEM“ konferencijoje.

„Model ASEM“ yra jaunimo konferencija skirta studentams stiprinti ryšius tarp Azijos ir Europos. Vykdydami įvairias simuliacijas, tyrimus, atvejų analizes studentai tobulina savo diplomatijos, derybų bei viešojo kalbėjimo įgūdžius. Įspūdžiais iš gruodžio mėnesį vykusios konferencijos dalinasi ir apie asmeninius pasiekimus pasakoja G. Čepulytė.

„Pateikusių paraiškas dalyvauti šioje konferencijoje buvo apie 5000 studentų iš visų ASEF šalių, tačiau į Madridą atvykti buvo atrinkti šiek tiek daugiau nei 140 dalyvių“, – pasakoja VDU magistrantė, kuri atskleidžia, jog organizatoriai ypač stengiasi palaikyti lyčių lygybės principą bei balansą, todėl įprastai iš vienos šalies kviečiami dalyvauti du priešingų lyčių atstovai. Į konferenciją iš Lietuvos vyko taip pat VDU studentas, Studentų Atstovybės prezidentas, Paulius Vaitiekus. Konferencijos dalyviai atstovauja skirtingas šalis. G. Čepulytė atstovavo Kambodžą, o P. Vaitiekus – Vokietijos federaciją.

Europos susitikimas (ASEM) yra tarpvyriausybinis dialogo ir bendradarbiavimo forumas, kurio metu nagrinėjami politiniai, ekonominiai, socialiniai, kultūriniai ir švietimo klausimai. Šią veiklą inicijuoja Azijos-Europos fondas (ASEF). ASEM bendradarbiauja su daugiau nei 50 šalių visame pasaulyje. Lietuva prie šios organizacijos prisijungė 2004 metais.

„Pats kelias iki patekimo į konferenciją tikrai nėra lengvas, reikėjo peržiūrėti ne vieną vaizdo įrašą, stebėti tiesiogines transliacijas įvairiomis temomis, laiku pateikti aplikacijas ir panašiai, tai atlikus reikėjo pasirinkti kelias temas, kurios asmeniškai tau yra įdomiausios“, – prisimena G. Čepulytė. Tokiu būdu organizatoriai dalyvius sugrupuoja pagal temas, vėliau sudarytos grupės diskutuoja „Senior official“ susitikimuose.

VDU magistrantė konferencijoje buvo išrinkta vyriausia Kambodžos delegacijos atstove. Su kitais dalyviais ekstremizmo temą jai pavyko išnagrinėti ypač smulkiai ir buvo prieita bendra išvada, jog dėl ekstremizmo labiausiai nukenčia moterys gyvenančios rizikos zonose. Būtent už geriausią pasirodymą per „Senior Official” tema „Prevention of Violent Extremism in ASEM Partner Countries“ G. Čepulytė buvo apdovanota.

„Į kiekvieną konferenciją važiuoju su tikslu kažką laimėti, nes važiuoti, kad tiesiog sudalyvauti – nelabai matau prasmės. Susipažinti su naujais žmonėmis, įgyti naujų žinių – nuostabu, bet mano pagrindinis principas, kodėl vykstu į tokio tipo konferencijas yra galimybė patikrinti save“, – užsimena G. Čepulytė, kuri prisimena, jog šiek tiek anksčiau dalyvautoje konferencijoje Gruzijoje, Kutaisio mieste laimėti apdovanojimą už geriausią viešąjį kalbėjimą buvo daug paprasčiau, nes pats renginys buvo žymiai mažesnis. „Apdovanojimas skiriamas ne tik už pranešimą, bet atsižvelgiama ir į aktyvumą visos konferencijos metu, idėjų generavimą, aiškų jų išdėstymą, čia labai pravertė Diplomatinės anglų kalbos paskaitos“, – konstatuoja VDU magistrantė.

Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantė gavo ir išskirtinę galimybę pasisakyti konferencijos pabaigoje: apibendrinti prieitas išvadas bei paskatinti jaunuosius lyderius dalyvauti kitų metų Azijos ir Europos užsienio reikalų ministrų susitikime Kambodžoje. „Likus maždaug valandai iki konferencijos pabaigos gavau prašymą pasakyti užbaigiamąją kalbą apie gautas išvadas bei pakviesti visus dalyvauti kitų metų konferencijoje Kambodžoje, nes pati buvau Kambodžos delegacijos atstovė. Tai buvo tikrai ne menkas iššūkis, tačiau su kelių kolegų pagalba pavyko kalbą parengti. Džiaugiuosi, kad organizatoriai pasirinko mane“, – pasakoja G. Čepulyė.

Magistrantė pasakoja, jog visos konferencijos metu stengėsi reprezentuoti iš kokio universiteto atvyko. „Būdama tokio tipo konferencijose stengiuosi paminėti VDU, nes jis man labai patinka ir jam jaučiu pagarbą už tai, kiek daug galimybių jis man suteikė“, – mintimis dalijasi G. Čepulytė bei priduria, jog tikisi, kad ateityje vis daugiau VDU studentų, drauge su universiteto pagalba ryšis dalyvauti tokiose konferencijose.  

Konferencija truko penkias dienas per kurias netrūko veiklų, čia vyko ir kultūros vakaras, kurio metu dalyviai turėjo reprezentuoti savo šalį. Apsvarsčiusi visus galimus variantus G. Čepulytė nusprendė ten pasirodyti su tautiniu kostiumu. „Pačio kostiumo paieška – užtruko, džiaugiuosi, kad galiausiai jį man paskolino moteris šokanti tautinius šokius“, – prisimena magistrantė ir priduria, jog toks pasirinkimas sulaukė nemažai dėmesio, nes visiems buvo įdomu jį paliesti, paklausti, kodėl būtent toks kostiumas Lietuvoje yra tautinis. „Man asmeniškai buvo gražu ir malonu dėvėti tautinį kostiumą, nes juk ne kiekvieną dieną pasitaiko galimybė jį apsirengti. Sulaukiau padėkų ir iš organizatorių, jiems buvo smagu, kad kažkas taip pasistengė ir atsivežė ne mažai sveriantį rūbą“, – sako VDU Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantė.

Pranešimą paskelbė: Karolina Lenkauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas

Parašykite komentarą