Politika ir teisė

Prezidentas: Krymas turi būti ir bus sugrąžintas Ukrainai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį nuotoliniu būdu dalyvavo antrajame Krymo platformos susitikime. Krymo platforma yra diplomatinė Ukrainos iniciatyva, siekianti atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į neteisėtai Rusijos 2014 metais įvykdytą Krymo aneksiją.

Savo kalboje Lietuvos vadovas pabrėžė, kad Rusijai vykdant žiaurius karo nusikaltimus Ukrainoje tarptautinė bendruomenė turi išlikti vieninga ir visapusiškai remti Ukrainos suverenumą, nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

Prezidento teigimu, Krymo platformos diplomatinė iniciatyva yra itin svarbi dabartiniame kontekste, nes primena apie prieš aštuonerius metus prasidėjusią Krymo aneksiją ir tarptautinio neveiksnumo pasekmes. Krymo pavyzdys, pasak Prezidento, yra paskatinimas aktyviai siekti užkirsti kelią tolesnei Rusijos agresijai.

„Matome, kaip Rusija naudoja Krymo pusiasalį naujoms brutalioms atakoms prieš Ukrainą. Okupacija turi baigtis, Krymas turi būti sugrąžintas savo teisėtam savininkui – Ukrainai, priespauda ir persekiojimai turi liautis, okupacijos metu įkalinti ukrainiečiai turi būti paleisti“, – teigė šalies vadovas.

Kalbėdamas Krymo platformos susitikime Prezidentas taip pat akcentavo, kad yra akivaizdu, jog nuolaidžiavimo politika Rusijai nėra tinkamas kelias iš susiklosčiusios padėties. Pasak Lietuvos vadovo, vienintelis sprendimas yra nenutrūkstama parama Ukrainai ir tolesnė Rusijos izoliacija.

Antrajame Krymo platformos susitikime taip pat dalyvavo Lenkijos, Kroatijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Slovakijos, Turkijos, Moldovos, Sakartvelo, Prancūzijos Prezidentai, Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Charles‘is Michelis ir Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen, NATO Generalinis Sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Susitikimo dalyviai priėmė bendrą pareiškimą, kuriame sutaria ir toliau reikalauti Rusijos nutraukti neteisėtą Krymo okupaciją ir grąžinti Ukrainai jai priklausančias teritorijas. Pareiškime taip pat smerkiama neišprovokuota Rusijos karinė agresija prieš Ukrainą, o Rusija yra raginama nedelsiant nutraukti karinius veiksmus Ukrainoje ir išvesti pajėgas iš visų šalies teritorijų, įskaitant Krymą.

Pranešimą paskelbė: Kristina Belikova, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

carvertical VIN patikra

Parašykite komentarą