Politika ir teisė

Prezidentas išreiškė savo ir visų Lietuvos žmonių užuojautą dėl Shinzo Abės mirties

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį nusiuntė užuojautą Japonijos Ministrui Pirmininkui Fumio Kishidai dėl buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abės mirties.

„Esu labai sukrėstas ir šokiruotas žinios apie buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Shinzo Abės mirtį. Reiškiu nuoširdžią savo ir visų Lietuvos žmonių užuojautą Jums, Japonijos Vyriausybei, a. a. Shinzo Abės artimiesiems ir visiems Japonijos žmonėms dėl šios didelės netekties“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

Šalies vadovas pažymėjo, kad Shinzo Abe buvo iškilus politikas ir puikus lyderis, palikęs ženklius pėdsakus Japonijos ir Lietuvos santykių istorijoje. 

„2019 metais, savo vizito Japonijoje metu, turėjau galimybę susitikti su buvusiu Japonijos Ministru Pirmininku ir vertinu šį susitikimą kaip reikšmingą įvykį santykių tarp Lietuvos ir Japonijos plėtrai“, – užuojautoje rašo Prezidentas.

Šalies vadovas patikino Japonijos Ministrą Pirmininką, kad Lietuvoje Shinzo Abe bus prisimenamas kaip mūsų šalies draugas, kurio svarus asmeninis indėlis prisidėjo prie itin sėkmingo Lietuvos ir Japonijos santykių vystymosi, ypač ekonominio ir mokslinio bendradarbiavimo srityse. 

Prezidentas palinkėjo vienybės ir susitelkimo Japonijai šią sunkią akimirką.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą