Politika ir teisė

Lietuvos Respublikos atstovybės Palestinoje vadovo Berto Venskaičio vizitas Beit Sahour mieste

Sausio pabaigoje Beit Sahour (Palestina) mieste lankėsi naujasis Lietuvos Respublikos atstovybės (Ramalos miestas, Palestina) vadovas Bertas Venskaitis su žmona. Atstovybės vadovas susitiko su Beit Sahour miesto meru Jehad Khair, miesto tarybos nariais, Beit Sahour miesto savivaldybės Kultūros ir užsienio ryšių departamento vadovu Usama Allati. Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos Respublikos miestų ir Palestinos miestų bendradarbiavimo galimybės, atstovybės darbuotojų dalyvavimas Beit Sahour miesto švietimo, sporto, kultūriniuose renginiuose. Buvo kalbėta ir apie Utenos rajono savivaldybės ir Beit Sahour miesto bendradarbiavimą. Abi pusės pasidžiaugė, kad jis yra pakankamai aktyvus ir abipusiai naudingas, ypač kultūros, švietimo srityse, buvo kalbama, kad šis bendradarbiavimas pasibaigus pandemijai bus dar aktyvesnis, apims naujas sritis, tokias kaip sportas, turizmas, socialinė ekonominė sritis ir kitos. Buvo kalbama apie naujų kontaktų tarp Lietuvos Respublikos ir Palestinos miestų užmezgimą bei bendradarbiavimą. Kaip žinome, Utenos rajonas kol kas yra vienintelė savivaldybė Lietuvoje  bendradarbiaujanti su Palestinos Beit Sahour miestu.

Atstovybės vadovas Bertas Venskaitis taip pat lankėsi Beit Sahour miesto tautodailininkų organizacijoje Holy Land Handicraft Organization Society, su kuria 2019 m. gruodžio mėn. Utenos kraštotyros muziejus (filialas „Svirnas“) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Vyksta aktyvus kultūrinis bendradarbiavimas. Bertas Venskaitis taip pat lankėsi Beit Sahour miesto Lotynų patriarchalinėje gimnazijoje, su kuria rengiasi bendradarbiauti Utenos Dauniškio gimnazija (yra parengtos bendradarbiavimo sutartys, jų pasirašymą sustabdė pandemija).

Vizito pabaigoje buvo aptartos platesnės bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos ir Palestinos miestų, buvo kalbėta ir apie Arabų kultūros dienų renginio organizavimą Lietuvoje respublikiniu mastu, kuriame ne tik dalyvautų Beit Sahour miesto savivaldybė ir Utenos savivaldybė, bet turėtų galimybes dalyvauti kiti Palestinos ir Lietuvos miestai.

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

Parašykite komentarą