Įvairenybės

Prezidentas: dėl savo vertybinės užsienio politikos Lietuva patiria hibridinį išpuolį

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vadovavo Valstybės gynimo tarybos posėdžiui valstybės sienos apsaugos klausimu.

Posėdžio metu buvo apžvelgtas ankstesnių sprendimų dėl valstybės sienos apsaugos užtikrinimo įgyvendinimas, sutarta dėl atsako į esamas ir galimas nacionalinio saugumo grėsmes.

„Visų Lietuvos atsakingų institucijų uždavinys šiuo metu – nedelsiant imtis situacijai adekvačių vidaus ir tarptautinės politikos priemonių apsaugant Lietuvos valstybės sieną ir užkardant nelegalių migrantų antplūdį. Dėl savo vertybinės užsienio politikos Lietuva patiria hibridinį išpuolį, susiduriame su mėginimu išnaudoti demokratijos sistemą piktiems Baltarusijos režimo tikslams. Todėl privalome kartu su mūsų draugais ir partneriais apsaugoti ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos sieną“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas posėdžio metu akcentavo, kad stabdant nelegalių migrantų srautą privalome nedelsdami atlikti per daug metų nepadarytus darbus: įrengti laikiną ir nuolatinę tvorą pasienyje, skirti pakankamai žmogiškųjų ir techninių išteklių sienos apsaugai. Šalies vadovas paragino atsakingų institucijų vadovus imtis aktyvių veiksmų tam, kad nelegalūs migrantai būtų grąžinami į kilmės šalis.

Pastarosiomis savaitėmis Prezidentas Lietuvos ir Europos Sąjungos sienos apsaugos stiprinimą aptarė su Europos Komisijos Pirmininke Ursula von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Charles‘iu Micheliu, Ispanijos Premjeru Pedro Sánchezu, 12 Europos Sąjungos valstybių jungiančios Trijų jūrų iniciatyvos šalių vadovais, Graikijos Prezidente Katerina Sakellaropoulou, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ vadovu Fabrice‘u Leggeri, Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda.

Valstybės gynimo tarybos posėdyje, be tarybos narių, buvo pakviesti dalyvauti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas, žvalgybos institucijų atstovai, Lietuvos savivaldybių asociacijos viceprezidentė Ausma Miškinienė.

Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą