Įvairenybės

Elektros rinkos barometras: elektros kaina Lietuvoje išliko nepakitusi

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje nepasikeitė ir siekė 90,25 Eur/MWh.

Vidutinė didmeninė elektros kaina Latvijoje buvo tokia pati kaip ir Lietuvoje, o Estijoje elektra pigo 5 proc. ir siekė 83,88 EUR/MWh.

„Baltijos šalių elektros kainų skirtumus lėmė elektros srautai tarp šalių. Lietuvoje ir Latvijoje kainoms įtakos turėjo 67 proc. išaugęs energijos srautas iš Švedijos (SE4). Estijoje kainas veikė 3 proc. kritęs energijos srautas iš Suomijos. Tuo tarpu energijos srautas iš Rusijos išsilaikė nepakitęs. Elektros kainas Baltijos šalyse sąlygojo ir mažėjusi bendroji gamyba bei nedidelis kiekis energijos iš atsinaujinančių šaltinių“, – sako elektros tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ Verslo klientų skyriaus vadovas Artūras Zatulinas.

Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ biržos kaina didėjo 9 proc. iki 56,58 EUR/MWh. Kainos augimą labiausiai lėmė kilusios degalų kainos bei sausi ir karšti orai – šiuo metu vandens lygis rezervuaruose Šiaurės šalyse yra gerokai sumažėjęs. Nors vėjo energijos gamyba regione, palyginti su praėjusia savaite, augo 38 proc., ji vis dar išlieka žema.

Taip pat, palyginti su ankstesne savaite, „NordPool“ regione mažėjo elektros vartojimas iki 6 280 GWh, gamybos apimtys išsilaikė stabilios ir siekė 6 943 GWh.

Šiaurės šalių atominėse elektrinėse tebesitęsia kasmetinis techninės priežiūros sezonas ir bendrieji atominiai pajėgumai praeitą savaitę, palyginti su prieš tai buvusia, dar mažėjo ir siekė 76 proc.  

Lietuvoje elektros gamyba mažėjo, vartojimas šiek tiek augo

Liepos 5–11 dienomis bendras elektros energijos suvartojimas Baltijos šalyse augo 3 proc. ir siekė 485 GWh. Latvijoje vartojimas didėjo 3 proc. iki 135 GWh, Estijoje jis augo 7 proc. iki 129 GWh, Lietuvoje elektros energijos vartojimas ūgtelėjo 1 proc. ir buvo 221 GWh.

Elektros energijos gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę mažėjo 8 proc. ir siekė 232 GWh. Lietuvoje gamyba traukėsi 15 proc. ir siekė 64 GWh, Latvijoje šis rodiklis mažėjo 20 proc. iki 65 GWh, o Estijoje elektros energijos pagaminta 9 proc. daugiau, t. y. 103 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 48 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 29 proc. šaliai reikalingos elektros energijos, Latvijoje – 48 proc., o Estijoje – 80 proc.

Pranešimą paskelbė: Sigita Macanko, UAB „Idea Prima”

Parašykite komentarą