Politika ir teisė

Prezidentas dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rugsėjo 20–22 d. Niujorke dalyvaus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) 76-ojoje sesijoje. 

Prezidento pranešimas numatytas aukšto lygio sesijos pirmąją dieną. Lietuvos vadovas kreipsis į pasaulio šalių lyderius jau trečią kartą. Prezidento pasisakyme didžiausias dėmesys bus skirtas globaliems ir regioniniams iššūkiams: pandemijos suvaldymui, migracijai, tarptautinės teisės viršenybei. Lietuva šiais metais kandidatuoja į dvi Jungtinių Tautų institucijas: Žmogaus teisių tarybą ir UNESCO Vykdomąją tarybą.

2021 m. Lietuva, kartu su Latvija ir Estija, mini narystės Jungtinių Tautų Organizacijoje 30-metį. Pažymint šią datą Lietuvos, Latvijos ir Estijos Prezidentai susitiks su Jungtinių Tautų Generaliniu Sekretoriumi Antonio Guterresu. 

JTGA paraštėse numatytas Lietuvos Prezidento dalyvavimas Darnaus vystymosi tikslų aukšto lygio susitikime ir JAV Prezidento J. Bideno rengiamame pasaulio lyderių COVID-19 pandemijos suvaldymo valstybių vadovų susitikime. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu taip pat planuojami Lietuvos Prezidento dvišaliai susitikimai.

Vizitą į Niujorką Prezidentas išnaudos ir ekonominei diplomatijai. Programoje numatyti valstybės vadovo susitikimai su JAV bendrovių, planuojančių plėtrą Lietuvoje, atstovais.

Tradiciškai Prezidentas susitiks su JAV lietuvių bendruomene Niujorke ir Čikagoje.

Atskira programa numatyta poniai Dianai Nausėdienei. Niujorke ji susitiks su JAV rytinės pakrantės lituanistinio švietimo atstovais, Čikagoje – lankysis Ilinojaus universiteto Lituanistikos katedroje ir lituanistinėse mokyklose.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Lukošienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Parašykite komentarą