Mokiniai vis dažniau skatinami mokytis savarankiškai, gilintis į jiems patinkančius dalykus, o ne vien aklai „kalti“. Šiais laikais daug svarbiau ne bukai atkartoti frazes, formules, datas, o suprasti kas tai, mokėti pritaikyti, paaiškinti ir žinoma rasti reikiamą informaciją. Dabar visa informacija internete pasiekiama kaip ant delno, tad tereikia mokėti ja pasinaudoti. Besimokant savarankiškai dažnai į pagalbą pasitelkiami pratybų sąsiuviniai, kuriuose praktiškai pritaikomos žinios įgautos mokyklos suole. O pratybų atsakymai yra visuomet sutikrinami su informacija internete – taip iškart sužinoma ar išspręsta teisingai, kur klaidos, į ką riekia labiau atkreipti dėmesį ir pasimokyti.
Žinoma, yra teigiančių, jog mokslodarbai.lt pateikti specialiuose portaluose mokiniams skatina nusirašinėjimą bei tinginiavimą, tačiau iš tikro tai puiki priemonė mokytis savarankiškai. Portaluose mokiniams pateikiami visų populiariausių ir dažniausiai mokyklose naudojamų pratybų atsakymai. Čia galima rasti tiek rusų kalbos pratybas, tiek anglų, istorijos, matematikos ar geografijos pratybas. Daugeliu atveju pateikti ne tik atsakymai, bet ir visas sprendimas ar keli sprendimo būdai. Tad mokinys turi galimybę ne tik nusirašyti atsakymą, bet ir išnagrinėti sprendimo būdus, įsigilinti, perprasti ir suvokti ar jam pakanka šios medžiagos įsisavinti temą, ar reiktų pagilinti žinias. Būtent toks mokymosi būdas patinka mokiniams ir jie mieliau gilinasi ir į sudėtingesnes užduotis.
Atsiradus portalams kuriuose randami visi www.mokslodarbai.lt, sumažėjo korepetitorių poreikis. Dažniausiai vaikams sunku mokytis savarankiškai, jei jie negali pasitikrinti sprendžiamų uždavinių atsakymų ir nežino ar sprendžia teisingai, ar ne. Būtent dėl to dažniausiai tekdavo kreiptis į korepetitorius ir mokytis papildomai. Tuo tarpu dabar galima pasitikrinti atsakymus mokslo portaluose. Daugelyje mokslo portalų yra ir diskusijų lentos, kur mokiniai gali dalintis įžvalgomis, patarimais, komentuoti vienas ar kitas pratybas ir jų atsakymus bei šitaip plėsti supratimą apie mokomąjį dalyką, mokytis ir bendrauti su bendraamžiais. Tad tikslinga teigti, jog pratybų atsakymai pateikiami mokslo portaluose skatina greitesnį ir efektyvesnį mokymąsi.