Buitis, Namai

Plastikinių langų savybės gali priversti vartotojus pasimesti

Statote namus ir jau svarstote, kokius langus reikės pasirinkti? O gal tiesiog svarstote apie senų langų atnaujinimą? Ypač jei plastikiniai langai jūsų pirkinių sąraše yra pirmą kartą, ko gero, teks susidurti su nemažai naujų sąvokų ir išgirsti dar negirdėtų langų parametrų.

Vienas iš pagrindinių langų parametrų – kameros. Ir natūralu, jog atrodo, kad kuo didesnis kamerų skaičius, tuo šiltesnis langas. Ar toks požiūris – teisingas? Straipsnyje padėsime atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus, kai kalbama apie langų kameras: kelių kamerų langai yra geriausi ir kuriuos pasirinkti, ar kamerų skaičius lemia šiluminę varžą?

Tikrai dažnai girdima frazė „plastikinių langų kamerų skaičius“ dažniausiai paprastam pirkėjui nieko daug nepasako. Visgi yra susidariusi nuomonė, jog kuo didesnis kamerų skaičius lange, tuo langas yra geresnis ir pirkėjai tuo net nepasidomi. Dažnai pasitaiko, kad jiems toks kamerų skaičius lange net nereikalingas. Bet ar nuo to būtinai gerėja jų kokybė ir funkcionalumas?

Tiesa ta, kad pats kamerų skaičius nėra pagrindinis rodiklis geroms lango termoizoliacinėms savybėms. Kamerų skaičius geriau nusako apie lango konstrukcijų tvirtumą bei atsparumą deformavimuisi. Žinoma, šilumos izoliacijai kameros daro įtaką, tačiau jų tikrai nereikėtų laikyti pagrindiniu aspektu.

Jeigu norite išsiaiškinti ar lango termoizoliacinės savybės yra puikios, pagrinde atkreipkite dėmėsį į stiklo paketą. Šis sudaro didelę dalį bendro lango ploto, todėl jis turi būti itin kokybiškas ir patvarus.

Taigi, grįžtant prie lango kamerų: kelių kamerų langai yra geriausi? Langų profiliai gali turėti nuo trijų (ir net iki aštuonių!) oro kamerų. Mūsų šalyje vyraujančio klimato atžvilgiu, tinkamiausias pasirinkimas būtų platesni, nuo 70 mm pločio rėmai, dvistiklis paketas ir 5 kamerų langai. Prieš apsispręsdami, kurie plastikiniai langai taps jūsų nauju pirkiniu, įvertinkite, ar Jums verta investuoti į daugiau kamerų turinčius langus – visgi didėjant kamerų skaičiui, lango šilumos varža kinta minimaliai, todėl nepajusite didelio skirtumo namie, apart didesnių finansinių išlaidų.

Rinkdamiesi langus įvertinkite visas alternatyvas ir žinokite, kad ne lango storis, ne kamerų skaičius lemia, kaip langas sulaikys šilumą namuose ir izoliuos garsą. Tačiau kamerų visiškai nuvertinti irgi nereikia, nes jos reikšmingos lango tvirtumui ir atsparumui deformacijoms.

Parašykite komentarą