Transportas

Pėstieji ir dviratininkai keliaus saugiau – Zuikių g. Vilniuje atsiras požeminė perėja

Aukštųjų ir Žemųjų Panerių gyventojai keliaus saugiau – rudenį bus pradėtos tunelio Zuikių gatvėje statybos. Šiandien miesto Taryba pritarė požeminės pėsčiųjų ir dviratininkų perėjos įgyvendinimui.  

Šiuo metu sklandžiai judėti pėstiesiems trukdo geležinkelio sankasa. Kitąmet bus pastatyta ne tik saugi perėja, bet ir sutvarkyta teritorija tarp Zuikių – Voverių ir Vaduvos gatvių, taip pat aplinkiniai takai, kurie susijungs su esamais.

„Nors paskutinę akimirką Susisiekimo ministerija atėmė ES finansavimą šiam projektui, mes vis tiek vykdysime projektą. Aplinkiniai gyventojai dešimtmečius laukė šio tunelio įgyvendinimo ir mūsų pareiga užtikrinti saugų ir patogų moksleivių susisiekimą su mokykla ir visų gyventojų kelią namų link. Tikiuosi, kad valstybės institucijos pakeis savo nuomonę ir prisidės prie šio didelę reikšmę gyventojams turimo projekto įgyvendinimo“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Numatomo tunelio ilgis – 113 metrų, plotis – 3 metrai, aukštis – 2,5 metrų. Planuojama, kad statybos darbai prasidės dar šių metų rudenį. Tai bus antrasis  pėsčiųjų tunelis po geležinkeliu sostinėje. Projektui buvo numatomos ES investicijų lėšos, kurios turėjo sudaryti 1mln. 446 tūkst. Eur ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšos – daugiau kaip 255 tūkst. Eur.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Neringa Kolkaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą