Verslas

Per mėnesį į „Maxima“ taromatus grąžinta jau beveik 2 mln. pakuočių

Lietuvoje naujoji vienkartinių pakuočių surinkimo užstato sistema skaičiuoja pirmąjį mėnesį. „Maxima LT“ duomenimis, per pirmąjį mėnesį nuo sistemos įdiegimo daugiau nei 400 tūkst. „Maxima“ pirkėjų į taromatus grąžino beveik 2 mln. plastikinių, metalinių ir stiklinių pakuočių. Daugiausiai taros grąžinta į didžiųjų „Maxima“ prekybos centrų taromatus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.
„Per pirmąjį užstato sistemos veikimo mėnesį, „Maxima“ pirkėjai buvo aktyvūs – į taromatus perdirbimui grąžinta beveik 2 mln. vienkartinių pakuočių. Matome, kad naujoji sistema vartotojų neišgąsdino, pakuotes pažymėtas specialiu užstato sistemos ženklu jie noriai grąžino į taromatus ir atsiėmė sau priklausantį 10 euro centų dydžio užstatą. Daugiausiai pakuočių grąžinta didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau pirkėjai aktyviai užstato sistema naudojosi ir mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.
Per pirmąjį mėnesį užstato sistemą išbandė ir pakuotes į taromatus grąžino beveik 400 tūkst. „Maxima“ prekybos tinklo klientų iš 57 Lietuvos savivaldybių. „Maxima“ parduotuvėse pirkėjams buvo grąžinta beveik 200 tūkst. eurų užstato, kurį jie paliko pirkdami pažymėtas pakuotes. Iš viso „Maxima“ pirkėjai grąžino beveik 2 mln. vienkartinių pakuočių.
Bendrovės „Maxima LT“ duomenimis, daugiausiai pakuočių – daugiau nei 400 tūkst. – grąžinta Vilniaus mieste, šiek tiek mažiau – beveik 300 tūkst. – Kaune ir beveik 150 tūkst. Klaipėdoje. Likusiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose pakuotės buvo grąžinamos aktyviai, tačiau, atsižvelgiant į gyventojų skaičių, jų surinkta kelis ar net keliasdešimt kartų mažiau. Mažiausiai – po 2,5 tūkst. – pakuočių surinkta prie „Maxima“ parduotuvių Alytaus ir Anykščių rajono savivaldybėse esančiuose taromatuose.
Primenama, kad į taromatus perdirbimui galima grąžinti plastikines, metalines ir stiklines pakuotes, kurių talpa ne mažesnė nei 100 ml ir ne didesnė nei 3 l. Priduodamos pakuotės turi būti nepraradusios pradinės formos, tuščios, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu, o šalia jo – pažymėtos specialiu užstato sistemos ženklu. Galimi du šių ženklų tipai, jie abu yra nurodomi ant taromatų.
Grąžinę užstato sistemoje dalyvaujančias pakuotes į taromatus pirkėjai gauna kvitą, su kuriuo parduotuvės kasose gali atgauti po 10 euro centų užstatą už kiekvieną grąžintą pakuotę arba išleisti juos pirkiniams.
Pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį, kad pereinamuoju laikotarpiu, nuo vasario 1 dienos iki gegužės 1 dienos, parduotuvėse bus parduodamos ir įprastinės, užstato ženklu nepažymėtos pakuotės. Kadangi nepažymėtų pakuočių taromatai nepriima, todėl jos turėtų būti sutvarkomos iki šiol įprastu būdu. Taromatų nepriimamos stiklinės pakuotės turi būti priduotos jas superkančiuose punktuose, o metalinės bei plastikinės – išmestos į plastikui skirtus konteinerius.
„Maxima“ pirkėjai gali naudotis 200-ais taromatų prie 198 tinklo parduotuvių įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Planuojama, kad pirmaisiais metais „Maxima“ parduotuvėse bus surenkama apie 80 proc. visų nuperkamų vienkartinių pakuočių. Tai maždaug 11 mln. vienkartinių pakuočių per mėnesį.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų.

Parašykite komentarą