Transportas

Patarimai, besidomintiems universaliomis padangomis

Universalių padangų populiarumas Lietuvoje pastebimai auga. Tai labai patogu: įsigijus vieną komplektą padangų, kurių nereikia keisti keičiantis šaltiem ir šiltiem sezonams, todėl išvengiama streso patekti į darbais užsivertusius servisus. Turint vieną komplektą vietoj dviejų sutaupoma išlaidų. Žmonėms, besidomintiems galimybe įsigyti naujas universalias padangas pravartu sužinoti apie jas daugiau.

Universalių padangų privalumai

Pirmiausia, tai išlaidų ir laiko taupymas. Vienu padangų komplektu važinėjant visus metus išvengiama papildomo rūpesčio dėl dažno padangų komplekto keitimo. Universalios padangos kuriamos, kad būtų galimos naudoti visus metus, ir turi kai kurias, bet ne visas žieminių ir vasarinių padangų savybes.

Nelieka rūpesčio, kur likusią metų dalį sandėliuoti kito sezono padangas. Net ir vienas komplektas padangų užima daug vietos. O jei namuose yra ne vienas automobilis, sezoninių padangų kiekis pareikalaus specialios patalpos padangų laikymui.

Universalių padangų trūkumai

Dėl nuolatinio naudojimo universalios padangos dėvisi greičiau. Procesą dar labiau spartina važinėjimas užmiesčio keliais. 

Dėl Lietuvos klimato ir svyruojančių temperatūrų: iki +36 laipsnių vasarą ir iki -30 laipsnių žiemą, universalios padangos, kurios nėra pritaikytos labai aukštom ir labai žemom temperatūrom, nėra tinkamos mūsų klimatui. Universalios padangos sukurtos naudoti šalyse, kur žiemos švelnios, sniego nėra arba iškrenta mažai. Važinėjant universaliomis padangomis ekstremaliomis žiemos sąlygomis gali būti pavojinga.

Universalios padangos savo savybėmis negali prilygti vasarinėms padangoms važiuojant šlapia kelio danga. Dėl iš po padangų sunkiau pasišalinančio vandens stabdymo kelias pailgėja.

Kelionės automobiliu žiemos metu

Žieminės padangos nėra privalomos visoje Europoje. Svarbu žinoti, kokie reikalavimai tam tikroje šalyje, į kurią planuojate vykti. Pavyzdžiui, jeigu žiemą naudojate žiemines dygliuotas padangas, jos yra draudžiamos kai kuriose šalyse, pvz., Vokietijoje. 

Ką reikėtų žinoti renkantis padangas žiemai

Tad ar verta pirkti universalių padangų komplektą žiemai ir vasarai, ar geriau įsigyti žieminių padangų komplektą? Oro sąlygų iš anksto numatyti negalime. Pastaraisiais metais žiemos Lietuvoje buvo įvairios. Vienos buvo labai šiltos ir su minimaliu sniego kiekiu, kitomis daugiau lijo ir susidarydavo ledas, pasitaikė ir labai šaltų ir snieguotų žiemų. Vairuotojai, kurie važinėja mažai, o žiemą sningant ar esant ledui gali ir nevažiuoti, gali rinktis universalių padangų komplektą. Tie, kurie važinėja daug, arba daugiau laiko praleidžia užmiesčio nei miesto keliuose, turėtų pagalvoti apie tinkamą žieminių padangų komplektą.

Net ir naujos universalios padangos šaltuoju metų laiku negalės prilygti žieminėms padangoms. Pavyzdžiui, dabar populiariais SUV modelio automobiliais žiemą galima leistis į ne mažiau išvykų nei vasaros metu. Žieminių R18 arba R17 dydžio padangų pasiūla gausi fizinėse ir internetinėse parduotuvėse. SUV (angl. Sport Utility Vehicle, sportinio naudojimo automobiliai) pasižymi didesniu pravažumu nei standartiniai modeliai, todėl žiemą su tinkamomis žieminėmis padangomis galite leistis užmiesčio keliais ieškodami neatrastos gamtos kampelių arba pasiekti atokiai esančias sodybas.

Tačiau ne tik SUV automobilių vairuotojams aktualu tinkamos padangos žiemą. Prieš įsigydami žieminių arba universalių padangų komplektą šaltajam sezonui įvertinkite savo poreikius ir vairavimo įpročius.

Parašykite komentarą