Buitis, Namai,  Darbas ir karjera,  Verslas

Paskolos kaina – kaip susiskaičiuoti pačiam?

Paskola – dalykas, kurio gali prireikti kiekvienam iš mūsų. Ar tai būtų nenumatytos finansinės problemos, ar didelis noras įsigyti naują pirkinį namams – papildomi pinigai gali būti reikalingi daugeliui. Visgi, visi žinome, kad gavę paskolą, įmonei ar žmogui iš kurių gavome lėšų, turėsime gražinti daugiau nei tas asmuo mums suteikė. Taigi, kaip yra skaičiuojama paskolos kaina?

Pinigai, kuriuos turėsite sumokėti pasiskolinę tam tikrą sumą yra vadinami palūkanomis. Palūkanos yra skaičiuojamos procentais nuo sumos, kurią pasiskolinote. Pavyzdžiui, trims mėnesiams pasiskolinę trys tūkstančius litų, esant 15% palūkanų normai, po trijų mėnesių turėsite gražinti 3112.5 litų. Kas mėnesį teks gražinti 1037.5 lito, o turint omenyje pasiskolintos pinigų sumos dydį, 100 litų, kuriuos teks gražinti, atrodo kaip pakankamai adekvati suma.

Jeigu nenorite paskolos kainos skaičiuoti pats, visuomet galite pasinaudoti paskolos skaičiuokle. Paskolos skaiciuokle – tai įrankis, kuris gavęs visus reikalingus duomenis iš vartotojo, pateiks jam galutinę paskolos kainą. Skaičiuoti paskolos kainą tokiu būdu yra kur kas paprasčiau, kadangi išvengsite bet kokių klaidų ir išvengsite visų įmanomų nesusipratimų.

Tiesa, busto paskolos skaiciuokle tinka naudoti tik tokiu atveju jei palūkanų norma yra fiksuota. Esant kintančiai palūkanų normai, kaina gali keistis. Beje, būtina paminėti ir tai, kad tam tikrais atvejais renkantis kintančias palūkanas galite sutaupyti pinigų. Arba atvirkščiai – prarasti. Viskas priklauso nuo daugelio aplinkybių – Jūsų mokumo, ekonominės situacijos ir kitų sąlygų. Taip pat reikia žinoti ir tai, kad kintamų palūkanų greitųjų kreditų įmonės nesiūlo, kadangi laikotarpis, kuriam skolinatės pinigus yra trumpas.

Štai skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių yra gerai todėl, kad išvengiate begalės popierizmo – kreditą šiandien be didelio vargo galima gauti internetu, o kai kuriais atvejais – net SMS žinute!
Taigi, paskolos kaina yra apskaičiuojama paprastai – vos keli elementarūs aritmetiniai veiksmai ir Jūs jau žinote, kiek būsite skolingi pinigų juos skolinančiai įmonei. Savaime aišku, norėdami viską supaprastinti į pagalbą pasitelkite paskolų skaičiuoklę – šis įrankis padės Jums išvengti bet kokių įmanomų klaidų.

Parašykite komentarą