Buitis, Namai

Lietuviškos el. parduotuvės Helovyno nešvenčia

Pastaraisiais metais Lietuvoje populiarėjanti Helovyno šventė (angl. Halloween) šalies elektroninėse parduotuvėse beveik nejuntama. Nors užsienio el. prekybos vietose šios šventės proga paprastai vykdoma daug specializuotų akcijų su Helovyno atspalviu, Lietuvoje ją išnaudoja vos keletas el. parduotuvių. Iš daugiau nei 100 didžiausių lietuviškų el. parduotuvių, su Helovynu susijusių akcijų ar pasiūlymų šiemet turėjo mažiau nei 5 proc., rodo mokėjimo būdo internetu „Sving“ atliktas tyrimas.

Helovynas švenčiamas kasmet spalio 31 d. Tai visų šventųjų diena, kurią JAV ir dalies Vakarų Europos šalių gyventojai pažymi organizuodami persirengėlių vakarėlius, puošdami aplinką su vaduokliais ir dvasiomis susijusia atributika. Šventė paprastai sulaukia ir didelio prekybininkų dėmesio – keletą dienų ar net savaitę iki jos prekeiviai lankytojams siūlo temines akcijas, susijusias su Helovyno atributais: nuo kostiumų bei žaislų iki siaubo žanro knygų ar filmų.

2013 m. spalio 30 d. aplankius 107 didžiausias Lietuvoje veikiančias el. parduotuves, prekiaujančias įvairaus pobūdžio prekėmis, paaiškėjo, kad tik 5-ios iš jų parengė specialias akcijas ar pasiūlymus, susijusius su Helovynu.

„Pavyzdžiui, apatinio trikotažo el. parduotuvė savo lankytojams pasiūlė kostiumų „seksualiam Helovynui“, šeimai skirtų prekių parduotuvė šia švente pasinaudojo pristatydama lėlių-monstrių kolekciją, o optikos salonas pritaikė dideles nuolaidas stilizuotiems lęšiams. Dar keli prekybininkai apsiribojo „velniškų“ ar „juodų“ nuolaidų akcijomis. Visgi didžiojoje dalyje el. parduotuvių apie Helovyną nebuvo galima rasti jokios užuominos“, – pasakoja mokėjimo internetu būdo „Sving“ marketingo vadovė Simona Savickienė.

Anot jos, tai rodo, kad viešumoje vis labiau matoma Helovyno šventė kol kas įdomi tik jaunesnei auditorijai, kuri dar neturi tokios perkančiosios galios, kad paskatintų šią šventę rimčiau išnaudoti el. parduotuves. „Didžioji dalis Lietuvoje veikiančių el. parduotuvių taikosi į šeimų segmentą arba dirbančius specialistus. Todėl, nors renginių ir vakarėlių Helovyno tema jau vyksta nemažai, prekybininkai internetu neskuba sekti šios tendencijos. Be abejo, prie to prisideda ir kultūriniai dalykai – nemaža visuomenės dalis vertina Helovyną kaip visiškai svetimą šventę, kurios nuotaika nedera su lietuviškomis Vėlinių tradicijomis“, – teigia S. Savickienė.

Tyrimo metu buvo aplankyti 107 įvairaus pobūdžio prekėmis prekiaujančių lietuviškų el. parduotuvių tituliniai puslapiai. Duomenys surinkti 2013 m. spalio 30 d.

Apie „Sving“

„Sving“ – šiemet Lietuvoje pristatytas mokėjimo internetu būdas, suteikiantis galimybę už prekę sumokėti vėliau. Šiuo metu jis siūlomas 14-oje lietuviškų el. parduotuvių. Su „Sving“ už prekę galima sumokėti per 14 dienų be jokių papildomų mokesčių, o perkant pakanka nurodyti tik el. pašto adresą.

Parašykite komentarą