Laisvalaikis

Palangos ir Šventosios jaunimas kvies poilsiauti įdomiau ir sveikiau

Vos sušyla orai, kaipmat Lietuvos kurortus užplūsta poilsiautojai. Kad jie kuo geriau praleistų laiką, šiemet rūpinsis ne tik savivaldybių, turizmo informacijos centrų darbuotojai ar renginių organizatoriai, bet ir Palangos bei Šventosios jaunimas. VšĮ Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro (KPVDPRC) Kurorto verslo skyrius pakvietė bendrojo lavinimo mokyklų jaunimą paragauti poilsio paslaugų agento duonos ir prisidėti kuriant naujas poilsio paslaugas.

„Nusprendėme vienu šūviu nušauti kelis zuikius: atskleisti poilsio paslaugų agento darbo ypatumus, padėti jaunimui pasirinkti būsimą specialybę, turtinti Palangos miestą ir pritraukti į jį dar daugiau turistų,“ – pasakoja Gina Mosteikytė, KPVDPRC Kurorto verslo skyriaus profesijos mokytoja, viena iš projekto „Pažvelk į profesiją kitaip“ koordinatorių. Įgyvendinti projektą taip pat padeda jos kolegės Diana Narmontienė ir Juventa Vitkuvienė.

Gegužės mėnesį aštuoniasdešimt dešimtokų iš Palangos senosios gimnazijos, Baltijos, Vlado Jurgučio ir Šventosios pagrindinių mokyklų dalyvavo praktinėje savaitėje KPVDPRC Kurorto verslo skyriuje. Mokiniai suko galvas, kokių poilsio paslaugų trūksta Palangoje, ir rašė projektus joms teikti. Iš viso konkursui „Čiupk ir veik“ jaunimas pateikė keturiolika idėjų. Iš jų komisija atrinko penkias geriausias, kurias mokiniai stengsis įgyvendinti.

Pirmąja vieta džiaugėsi Baltijos pagrindinės mokyklos komanda, kuri pasišovė atlikti Palangos jaunimo apklausą. Antrąją vietą pasidalijo Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla, pristačiusi projektą „Sportuok tvarkingai“, ir Senoji gimnazija su projektu „Kino vakaras mėnesienoje“. Trečioji vieta atiteko Šventosios pagrindinei mokyklai, kuri organizuos maratoną „Gali? Parodyk!“, ir Senajai gimnazijai, kuri ragins visus pasigaminti kuo originalesnę, žmogaus jėga varomą transporto priemonę ir išbandyti jėgas „muilinių“ lenktynėse.

„Kviečiame visus gyventi sveikiau, rinktis aktyvų laisvalaikį. Nusprendėme rugsėjo pabaigoje, minint Pasaulinę turizmo dieną, organizuoti bėgimą iš Rucavos miestelio Latvijoje į Palangą. Trasos ilgis sieks apie trisdešimt kilometrų, – pasakoja Ugnė Ruibytė, Šventosios pagrindinės mokyklos dešimtokė. – Jau netrukus baigsime mokyklą, todėl šį sumanymą perims ir įgyvendins žemesniųjų klasių mokiniai.“

Po praktinės savaitės Kurorto verslo skyriuje U. Ruibytė itin susidomėjo poilsio paslaugų agento specialybe ir nusprendė nuo rugsėjo ją studijuoti.

„Domiuosi turizmu, mėgstu rašyti projektus, organizuoti renginius, todėl manau, kad ši specialybė būtent man,“ – ateities planais dalijosi mokinė.

KPVDPRC Kurorto verslo skyriaus projektas „Pažvelk į profesiją kitaip“ yra viena iš didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“ iniciatyvų, kurias šiuo metu vykdo 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių.

Projektą „Kuriame Respubliką“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, įgyvendina VšĮ „Pilietinės visuomenės institutas“ kartu su partneriais. Jį finansuoja Europos socialinis fondas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ priemonę „Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“.

Daugiau informacijos apie projektą „Kuriame Respubliką“ rasite interneto svetainėje www.kuriamerespublika.lt ir „Facebook“ puslapyje www.facebook.com/KuriameRespublika.

Parašykite komentarą