Nekilnojamas Turtas

BTA: lietuviai vis dažniau susimąsto apie savo nekilnojamojo turto ir verslo likimą

Lietuvos turto draudimo rinka ateityje tik augs, teigia ne gyvybės draudimo bendrovės „BTA Insurance Company” SE filialo Lietuvoje direktorius Tadeušas Podvorski. Tai lemia mažesnė, lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, šios draudimo rūšies skvarba mūsų šalyje bei kylanti gyventojų ir įmonių turimo turto vertė.

„Esminės įtakos turto draudimo rūšies augimui turės tai, kad kiekvienais metais fiksuojama vis daugiau gamtinių nelaimių, susijusių su klimato kaita. Lietuvos gyventojai tai mato, todėl suvokia, kad savo turtą būtina kuo labiau apsaugoti”, – teigia T. Podvorski.

Verslo civilinės atsakomybės draudimas padeda sutaupyti milijonus

Pasak eksperto, kita itin perspektyvi draudimo rūšis yra vis labiau populiarėjantis verslo civilinės atsakomybės draudimas, saugantis nuo netikėtų galimų nuostolių, kai atsiranda prievolė atlyginti žalą trečiajam asmeniui. Su tokia tikimybe vienaip ar kitaip susiduria kiekviena gamybos ar paslaugų įmonė. Draudžiamasis įvykis paprastai būna pretenzijos ar gautas ieškinys dėl žalos atlyginimo. Šiuo draudimu paprastai naudojasi įmonės, siekiančios apsaugoti verslą nuo nenumatytų išlaidų ir didelių bėdų. Draudimo sumos įvairios – nuo 100 tūkst. iki kelių ar net keliolikos milijonų litų.

„Vis dažniau susiduriame su atvejais, kad įmonės klientai reikalauja, kad ji ne tik turėtų civilinės atsakomybės draudimo polisą, bet ir nurodo draudimo sumas ar kitas sąlygas. Tai normalu: klientai suvokia, jog civilinės atsakomybės draudimas suteiks jiems garantijas, kad jų patirta žala bus atlyginta”, – pasakoja „BTA Insurance Company” SE filialo Lietuvoje vadovas. Pavyzdžiui, visai neseniai BTA atlygino nemažą žalą vienam draudėjo klientui, patyrusiam nuostolių dėl to, kad draudėjo įmonės darbuotojas, pildydamas krovinį lydinčius dokumentus, padarė nežymią klaidą, ko pasekoje kaimyninėje šalyje krovinys buvo konfiskuotas.“

Šiuo metu BTA savo klientams siūlo tris specialias turto draudimo programas, kurių kiekviena užtikrins būsto ir jame esančių daiktų apsaugą ne tik nuo dažniausiai galinčių įvykti įvykių, bet ir retesnių grėsmių, tokių kaip transporto priemonės atsitrenkimas, elektros įtampos svyravimai ar svečių daiktų apsauga. Akcija vyksta iki liepos vidurio.

„BTA Insurance Company“ SE įmonė registruota Latvijoje ir yra įsteigusi 4 filialus: Lietuvoje, Estijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Taip pat sėkmingai vykdo veiklą ir kitose Europos šalyse: Lenkijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Iš šimto didžiausių Lietuvos įmonių 55 yra BTA filialo šalyje klientės. Iš tūkstančio didžiausių Lietuvos kompanijų net 60 procentų naudojasi bendrovės paslaugomis. BTA klientų aptarnavimo tinklas – vienas plačiausių ne gyvybės draudimo bendrovių tinklų Lietuvoje.

Parašykite komentarą