Studijos

Nuo šiol mokykloms pradėti naudoti „Patyčių dėžutę“ bus žymiai paprasčiau

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos mokyklų bendruomenės pradėjo naują kovos prieš patyčias etapą – mokykloms pristatyta elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“. Įsibėgėjus nuotoliniam mokymui ši platforma tampa viena svarbiausių priemonių mokykloms, siekiančioms įveikti elektronines patyčias. Į skaitmeninę moksleivių kartą orientuotą platformą nemokamai įsidiegti gali visos šalies bendrojo ugdymo įstaigos.

„Patyčių dėžutė“ leidžia mokiniams anonimiškai ir greitai pranešti apie įtariamas arba įvykusias patyčias, o mokykloms – reaguoti į jas ir laiku suteikti pagalbą.

Lig šiol platformą įsidiegė daugiau nei 150 Lietuvos mokyklų, o dabar ją pradėti naudoti bus dar paprasčiau. „Patyčių dėžutę“ norinčios įsidiegti mokyklos teturi išsiųsti laišką el. paštu ir platforma bus automatiškai įkelta į mokyklos internetinę svetainę kaip įskiepis.

„Per pastarąjį dešimtmetį, kai pradėjome vis daugiau  kalbėti apie  kultūrą be patyčių, mokyklose užaugo nauja mokinių karta. Tai vaikai, kurie nebeįsivaizduoja gyvenimo be įvairiausių elektroninių programėlių. Prasidėjęs nuotolinis mokymas parodė, kad ne tik mokiniai gerai jaučiasi online, tėvams ir mokytojams internetas taip pat tapęs kasdiene priemone įvairiose gyvenimo srityse. Deja, tarpusavio bendravimo problemos, su kuriomis susiduriame gyvenime, lengvai persikelia ir į skaitmeninę erdvę, todėl elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“ yra natūralus žingsnis siekiant efektyvesnės kovos tiek prieš elektronines patyčias, tiek prieš patyčias mokyklose, kai į jas sugrįšime“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys.

Viceministras atkreipia dėmesį, kad bendravimo kultūra Lietuvos mokyklose keičiasi į gerąją pusę, nes iki šiol buvo naudojamos įvairios kovos su patyčiomis priemonės. Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo duomenimis, 2018 metais Lietuvoje  25 procentai berniukų ir 14 procentų mergaičių nurodė, kad tyčiojasi iš draugų, o prieš ketverius metus tokių berniukų buvo 33, mergaičių – 16 procentų. Svarbu, kad gerėjančios padėties nesujauktų neplanuotas ir skubus mokymo proceso persikėlimas į skaitmeninę erdvę.

Tikimasi, kad elektroninė platforma „Patyčių dėžutė“ gali paspartinti prasidėjusius geruosius bendravimo kultūros pokyčius Lietuvos mokyklose, nes tiek mokiniams, tiek mokykloms pradėti naudoti „Patyčių dėžutę“ yra labai lengva.

Mokykla, pageidaujanti pradėti naudoti platformą, turi iš oficialios institucijos el. pašto dėžutės atsiųsti laišką adresu mokyklos@litnet.lt ir  nurodyti mokyklos internetinės svetainės adresą bei paskirto „Patyčių dėžutės“ administratoriaus el. pašto adresą. „Patyčių dėžutė“ bus automatiškai įkelta į mokyklos internetinę svetainę, o nurodytu administratoriaus el. pašto adresu bus atsiųsta nuoroda prisijungimui prie administravimo sistemos.

„Patyčių dėžutę“ įsidiegusių mokyklų mokiniai mobiliuoju įrenginiu galės užfiksuoti patyčių atvejį – nurodyti vietą, laiką, dalyvius, trumpai apibūdinti situaciją, o elektroninių patyčių atveju ir įkelti patyčias įrodantį paveikslėlį.

Nemokamą mobiliąją programėlę „Patyčių dėžutė” mokiniai atsisiųsti gali iš „Google Play“ arba „App store“.

Patyčių atveju mokiniai gali kreiptis į bet kurį suaugusį žmogų mokykloje, tai daryti bus galima ir ateityje. Šiuo metu, kai mokomasi nuotoliniu būdu, apie patyčias pranešti yra likęs vienintelis būdas – elektroninis.

Platformą „Patyčių dėžutė“ inicijavo programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Informacija apie platformą teikiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto tinklalapyje adresu www.smm.lt/patyciu-dezute.

Pranešimą paskelbė: – -, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Parašykite komentarą