Bankai ir Draudimas

Nemačiusiems – 3D Lietuvos pinigų istorijos vaizdo įrašas

Lietuvos simbolio – Vyčio – kelionė per šalies pinigų istoriją sostinės gyventojus ir miesto svečius dar džiugins visą savaitę, tačiau neturėjusius galimybės prisiliesti prie istorijos gyvai, kviečiame peržiūrėti 3D projekcijos vaizdo siužetą. Tai – vienas iš įspūdingiausių šventinių reginių sostinėje ir pirma tokia pinigų istorija.

Vaizdo įrašą su Lietuvos pinigų istorija 3D formatu galite peržiūrėti čia:

Didinga lietuviškų pinigų istorija ant Vilniaus Rotušės aikštėje esančio „Nordea“ pastato fasado sienų rodoma penkis kartus per dieną: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 ir 21.30 val. Reginiu pasigrožėti vilniečiai ir miesto svečiai galės iki sausio 4 d.

Iš milžiniškos senovinės monetos iššokęs Vytis skrieja per visą šalies pinigų istoriją: nuo senovės sidabrinių ilgųjų iki būsimo euro. Modernios lazerinės technikos pagalba pastatas transformuojasi į seniausią Lietuvos monetų kalyklą, kurios languose – kalvių rankose gimstančios monetos, apsuptos trykštančiomis žiežirbomis. Žiūrovai turi išskirtinę progą pamatyti ne tik naująsias euro monetas, ant kurių puikuosis Vytis, bet ir tarpukario litų banknotus, senovines jų spausdinimo mašinas. Taip pat – talonus su projekcijoje atgimstančiais briedžiais, taurais, meškomis ir kitais žvėreliais, geriau žinomus kaip „vagnorkės“ ar galiausiai šiandien visiems puikiai pažįstamus litus su juose vaizduojamais žinomais žmonėmis.

Lietuvos pinigų istorijos projekcijos scenarijus sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos Banko „Pinigų muziejaus“ atstovais. 3D sprendimus optiškai manipuliuojant pastato detalėmis įgyvendino bendrovė „Gluk media“, garso takelio autorius – serbų kompozitorius Stefan‘as Todorovič‘ius.

3D Lietuvos pinigų istoriją Vilniaus miestui dovanoja didžiausiai finansinių paslaugų grupei Šiaurės Europoje priklausantis bankas „Nordea“.

3D projekcija „Lietuviško pinigo istorija“ iki sausio 4 d., penkių vakarinių seansų metu – 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 ir 21.30 val.

Parašykite komentarą