Nekilnojamas Turtas

Nelaimės būstuose šiemet kainavo beveik milijonu eurų daugiau nei pernai

Būstas užima svarbią dalį mūsų gyvenime, todėl natūralu, jog norisi, kad dėl namų būtų ramu ir nereikėtų sukti galvos. Vis dėlto draudikai pastebi, kad būsto žalos ženkliai auga. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šiemet nuostoliams padengti yra išmokėta beveik milijonu eurų didesnė suma nei pernai metais, o pačių žalų šiemet 9 proc. daugiau nei 2020 metais.

Draudimo įmonės duomenys rodo, kad per pirmuosius dešimt šių metų mėnesių dėl nelaimingų nutikimų būstui, buvo išmokėta didesnė nei 13,7 milijono eurų suma. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2020 metais, suma buvo mažesnė ir siekė 12,8 milijonus eurų.

„Šiais metais per sausio-spalio mėnesius į mūsų bendrovę kreipėsi jau beveik 30 tūkst. gyventojų, kurie susidūrė su būsto žalomis ir tai yra 9 proc. daugiau nei pernai. 2020 metais per tą patį laikotarpį skaičius vos viršijo 27 tūkst. gyventojų.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad šiemet vidutinė išmoka būsto nuostoliams atlyginti yra daugiau nei 4 proc. didesnė, lyginant su pernai. Šiemet vidutinės išmokos sumos jau viršijo 600 eurų sumą“, – situaciją apžvelgia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Vis brangesni stichinių nelaimių nuostoliai

Kaip pastebi specialistas, dažniausia nelaimė būstuose šiais metais yra užpylimas, tačiau netrūksta ir stichinių nelaimių padarytų nuostolių.

„Žvelgiant į mūsų bendrovės skaičius matome, kad šiais metais daugiau nei 10 tūkst. nelaimingų nutikimų buvo dėl užpylimų. Iš viso išmokėjome daugiau nei 5 milijonus eurų, siekiant padengti nuostolius. Tai yra 14 proc. daugiau, lyginant su pernai metais.

Dar itin svarbu atkreipti dėmesį, kad kasmet sparčiai auga stichinių nelaimių skaičiai, dėl kurių gyventojai patiria daug nuostolių. Labai aiškiai matome dėl stichinių nelaimių padarytų nuostolių pabrangimą – vidutinė išmoka šiemet yra didesnė 32 proc. lyginant su 2020 metais”, – teigia Artūras Juodeikis.

Anot draudimo eksperto, tokie skaičiai aiškiai rodo, kad stichinės nelaimės, susijusios su klimato kaita, lietuviams atneša vis daugiau nuostolių, o dėl kylančių kainų, pavyzdžiui, statybinių medžiagų rinkoje – jos dar ir brangesnės.

„Vertėtų į tai atkreipti dėmesį ir gyventojams nusimatyti didesnius biudžetus. Pastebime tendencijas, rodančias, kad menkai tikėtina, jog nuostoliai ateityje mažės. Pavyzdžiui buvusi stogo kaina, kai tik jis buvo dengiamas, greičiausiai jau bus kur kas išaugusi, jei jį reikės keisti dėl didelių sniego luitų ar kitų stichinių nelaimių gausos“, – situaciją komentuoja Artūras Juodeikis.

Tokios ir panašios įžvalgos pastebimos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio valstybėse – visame pasaulyje vis daugiau šalių susiduria su klimato kaitos padariniais, kai stichinės nelaimės atneša vis daugiau ir vis brangesnių nuostolių būstui.

Skaudūs nuostoliai dėl gaisrų

Artūras Juodeikis taip pat pastebi, kad gaisrų sukeltos nelaimės būstuose vis dar yra brangiausios.

„Vidutinė tokių nelaimių išmoka, kai dėl gaisro nukenčia būstas, šiemet viršija 2,8 tūkst. eurų sumą, o per pirmus dešimt 2021 metų mėnesių jau esame išmokėję daugiau nei 2,3 milijonų eurų sumą. Maksimali išmoka šiemet siekė beveik 65 tūkst. eurus.

Žvelgiant į tokius didelius skaičius, nuolat stengiamės priminti savo klientams, kad labai svarbu prieš šildymo sezoną pasirūpinti šildymo įranga. Jei ji netvarkinga – sukelia didelius gaisrus. Raginame periodiškai išsivalyti kaminus, atkreipti dėmesį į elektros instaliacijų būklę“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Anot jo, būtina pasirūpinti ir dūmų detektoriais – jiems suveikus, gali pažadinti gyventojus naktį ar dienos metu perspėti kaimynus apie kilusią nelaimę.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 588 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovė užima didžiausią ne gyvybės draudimo rinkos dalį šalyje ir turi daugiau nei 1000 darbuotojų komandą visoje Lietuvoje. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse.

Parašykite komentarą