Buitis, Namai

Kaip išsirinkti tinkamiausią vandens filtrą

Vyrauja nuomonė, jog Lietuvoje geriamas vanduo yra gana sveikas, turi mažai teršalų, kurie nekenksmingi žmogaus sveikatai. Visgi, ne visur vanduo yra vienodas. Tai labai priklauso nuo konkrečios vietovės, nes vanduo išgaunamas iš labai skirtingų vandeningų horizontų. Dažnai geriamas vanduo turi sveikatai kenksmingų  priemaišų. Tokiu atveju, be abejonės, gelbsti įvairūs vandens filtrai.

Išskiriamos kelios mūsų šalyje egzistuojančios vandens problemos: kietas vanduo, geležies magnio, amonio perteklius, susidarę rūdys, kalkės  ir dar kiti mažiau aptinkami teršalai. Tuomet iškyla natūralus poreikis įsigyti vandens filtrą savo namui, butui,  vasarnamiui ar darbo patalpoms. Renkantis vandens filtrą,  svarbiausia yra atsakingai įvertinti, kam bus naudojamas vanduo, kurį ketinate filtruoti ir kokias jo savybes norima pakeisti.

Geriamajam vandeniui pagerinti dažnai buityje naudojami 1-2 litrų talpos filtrai, kurie turi filtruojamą kasetę. Ši dažniausiai būna aktyvuota anglimi ir jonų kaitą skatinančiomis dervomis, kurių pagalba vanduo apvalomas nuo mechaninių priemaišų, chloro, pesticidų pėdsakų, nemalonaus kvapo ir nepageidaujamos spalvos. Egzistuoja ir kitoks geriamam vandeniui skirtas filtras. Jis uždedamas ant vandens čiaupo ir gali išfiltruoti apie 1000 litrų vandens. Tuomet tiesiog pakeičiamas kitu filtru.

Jeigu jūsų vanduo yra užterštas mechaniškai, t.y. kartu su juo atiteka smėlio, rūdžių, molio ir kitokių priemaišų, rinkitės mechaninius vandens filtrus. Jie vandenį padaro skaidresnį ir švaresnį bei stipriai prailgina buityje naudojamų prietaisų ir santechnikos įrenginių eksploatacijos laiką. Be abejonės, mechaniniai automatiniai vandens filtrai kainuos šiek tiek brangiau, tačiau jums nereikės nuolatos rūpintis dėl užteršto vandens, taupysite savo namų prietaisų veikimo kokybę ir džiaugsitės minimalia filtrų priežiūra. Šie kriterijai su laiku išties atpirks didesnę filtro kainą.

Jeigu vanduo viršija nustatytą geležies normą, tuomet jis turi specifinį kvapą ir spalvą. Toks vanduo sukelia nemažai problemų buityje – atsiranda rudos nuosėdos ant vonios, kriauklių, unitazo ir netgi išskalbtų drabužių. Tokiu atveju pagalbos ranką išties nugeležinimo filtrai.

Rinkoje randami nukalkinimo filtrai dar dažnai vadinami minkštinimo filtrais. Jie naudojami jeigu reikia pašalinti kalcio ir magnio druskų perteklių, nes, ignoruojant šią problemą, kalkių sluoksnio ant buitinių ir santechnikos prietaisų tikrai neišvengsite. Tai puikus būdas sutaupyti, jeigu pasidomėsite ar yra galimybė įsigyti prietaisą su jau įmontuotu jonų mainų filtru.

Šiuolaikinės technologijos ir naudojamos medžiagos suteikia galimybes išvalyti vandenį nuo visų įmanomų priemaišų iki sveikatai nekenksmingos normos. Egzistuoja daugybė įvairiausių filtrų, kurie gali padėti išspręsti jūsų konkrečioje situacijoje iškilusias vandens taršos problemas. Todėl, prieš priimant sprendimą, visuomet nepagailėkite laiko kreiptis į specialistus, kurių sukauptos žinios ir ilgametė patirtis padės išsirinkti patikimiausią, kokybiškiausią ir tuo pačiu jūsų piniginei draugiškiausią vandens filtrą.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą