Įvairenybės

Nejaugi tūkstantinė minia protestavo be reikalo?

Skiepų klausimas buvo tik vienas iš daugelio priežasčių atvedusių žmones į mitingą prie Seimo. Taikūs protestai dėl visuomenę audrinančių klausimų populiarūs  vakarų pasaulyje, visur kur yra brandi demokratija ir aktyvi pilietinė visuomenė.

Migrantų krizė pasienyje, visuotinio karantino ir naujų ribojimų baimė, bei demonstratyvus vienos teisingos nuomonės protegavimas įaudrino žmones.  Įvykęs mitingas tai tarsi lakmuso popierėlis įrodantis, kad Lietuvių tauta gyva ir yra daugybė neabejingų žmonių. Be to tai požymis, kad pasiekta visuomenės kantrybės kritinė masė ir didžioji dauguma žmonių nebegali ramiai taikstytis su valdančiųjų nesugebėjimu spręsti  esamų problemų.  

Viskas susidėjo: ir migrantai, ir ekonomika, ir užsienio politika. Viskas susikaupė. Natūralu, kad socialiniai reikalavimai greitai tampa politiniais. Nuo to koks bus politinis kursas, priklauso mūsų visų gyvenimas ir politikai turėtų atsižvelgti ką jiems sako žmonės. Akivaizdu, kad jei šiandien nusisuki tu, rytoj bus nusigręžta nuo tavęs. Gal būt tai sunkios ir skausmingos demokratijos pamokos, padėsiančios pamatus geresnei Lietuvai.  

Jei politikai mąsto kaip kovoti su minia, o ne kaip su ja kalbėtis, jei randama vis naujų žeminančių epitetų žmonėms vien dėl to, kad jie kitaip mąsto ir elgiasi, valstybė pasmerkta eiti pražūties keliu. Pažymėtina, kad nei premjerė, nei Seimo pirmininkė, nei kiti asmenys, kuriuos garsiai kvietė mitinguotojai, kalbėtis  neišėjo.

Nereikia daug proto, kad įžeidžiančiais ir lengvabūdiškais pasisakymais  suskaldytum visuomenę į dvi dalis ir svetimomis rankomis žarstant žarijas, vaidinti didelius patriotus. Proto reikia tariantis, ieškant dialogo ir sugebant suvienyti žmones, kad patys suprastų, jog kiekvienu  poelgiu ir sąmoningumu atsako už  savo ir kitų piliečių sveikatą pandemijos akivaizdoje. Dabartiniai valdantieji turėtų prisiimti atsakomybę, dėl to kad stokodami strateginės įžvalgos, Lietuvą atvedė į sudėtingą krizių aklavietę. Panaudodami jėgą prieš tuos kurie reiškia savo kritiką ir nepritarimą esamiems sprendimams brėžia takoskyrą tarp Lietuvos žmonių, kuomet mums labiausiai reikia vienybės.

Tik ar politikai, pamins arogantiškas nuostatas, kad  kalba su antrarūšiais žmonėmis ir įsiklausys į tuos, kurie siekia būti išgirsti.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą